Gdzie diabeł nie może, tam komunalkę pośle - Gmina Rzgów

Gdzie diabeł nie może, tam komunalkę pośle

zdjęcie
Pomimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, pracownicy Referatru Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie nie wstrzymali prac. Drogi gminne w okręgu Starowa Góra Płd. - Wsch. po utwardzeniu wyglądają dziś tak, jak na zdjęciach poniżej. Zniknęły dziury, wyboje, należy mieć nadzieję, że komfort mieszkańców, którzy każdego dnia korzystają z tych ulic - poprawił się. 
Nie jest to rozwiązanie naszych marzeń, nie jest to rozwiązanie trwałe, ale należy pamiętać, że większość tych dróg nie posiada jeszcze kanalizacji. Na asfalt musimy jeszcze troszkę poczekać.

Pamiętajmy: to nie asfalt, szanujmy sąsiadów, zdejmujmy nogę z gazu nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale też po to, aby się nie kurzyło. Zadbajmy wspólnie, aby efekt utwardzania nawierzchni utrzymał się jak najdłużej. Poniżej lista wyrównanych i utwardzonych dróg:
👉ul. Warzywna
👉ul. Jana Pawła II ( Kwiatowa-Warzywna)
👉ul. Graniczna
👉ul. Kanałowa
👉ul. Gruntowa
👉ul. Kwiatowa

To jednak nie koniec prac, bo:
🥴ul. Wójtowska - do poprawki, o czym kierownik referatu został poinformowany  i wyraził zgodę na przeprowadzenie prac.
🧐ul. Irysowa - do zrobienia w najbliższym czasie.
🤨 ul. Gerbery także

Niestety, jeden z mieszkańców Starowej Góry zablokował prace na niewielkim odcinku. Tym bardziej ubolewam, bo niedogodności odczują pozostali mieszkańcy, posiadający posesje na tej ulicy. Mieszkaniec zobowiązał się, że na własny koszt wyrówna i utwardzi nawierzchnię przed swoją posesją. Zatem czekamy i miejmy nadzieję, że nie do przyszłego roku...

Ogromne podziękowania dla kierownika Adama Stawianego oraz pracowników Referatu Komunalnego w Rzgowie za pomoc i sprawnie wykonane prace remontowe. Dzięki za efektywną współpracę, płynny przepływ informacji, dotrzymane obietnice oraz realizację zamierzonych celów. 

Tekst i fot. Kamila Kuźnicka, radna
powrót