„Gruntówki” na twardo - Gmina Rzgów

„Gruntówki” na twardo

zdjęcie
Ulica Jagodowa w Prawdzie doczekała się utwardzenia. Apelowały o to osoby posiadające tutaj swoje nieruchomości. Utwardzenie drogi, jeszcze niedawno gruntowej było możliwe na skutek dobrej współpracy Urzędu Miejskiego w Rzgowie i  nadleśnictwa. To nie jedyna droga gruntowa, którą ostatnio gmina utwardziła.
Dzięki wycięciu drzew ze skaju ulicy Jagodowej udało się ją poszerzyć. Następnie usunięto karpy pozostałe po zlikwidowanych drzewa i drogę wyrównano i utwardzono tłuczniem. Drogą można z powodzeniem bezpiecznie poruszać się, ale do całkowitego zakończenia pracy potrzeba jeszcze wyprofilować pobocze i skarpę wzdłuż niej, co powinno niebawem nastąpić.
Odcinkiem utwardzonej drogi mogą także cieszyć się właściciele nowych nieruchomości przy ulicy Szklanej w Starowej Górze. Gruntową drogę, która istniała tylko na planach najpierw wytyczono, oczyszczono i wyrównano, a następnie utwardzono tłuczniem. Aby zabezpieczyć drogę przed zalewaniem przez wody deszczowe, wzdłuż niej przygotowano ponad 200 metrowy rów pełniący rolę zbiornika retencyjnego dla wód spływających po opadach.
W Konstantynie właściciele domów na powstającym osiedlu również będą niebawem cieszyć się nowym utwardzonym odcinkiem drogi łączącej ulicą Plenerową z ul.Pejzażową. Dotychczasową gruntówkę pracownicy Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Rzgowie właśnie utwardzają tłuczniem. Po zakończeniu robót mieszkańcy nowego osiedla domów w Konstantynie zyskają alternatywną drogę dojazdową do ulicy Pejzażowej.
powrót