Koziego sera im nie brakowało - Gmina Rzgów

Koziego sera im nie brakowało

zdjęcie
Co dobre szybko się kończy. Minęły trzy tygodnie zajęć, które organizowane były przez GOSTiR i GkdsRPA. Podczas tegorocznych zajęć dzieci mogły wybrać się do gospodarstwa Groser w Grodzisku, w którym poznawały pyszne kozie sery oraz obserwowały kozy, koty i króliki. Jadły oraz robiły sery jak również mogły spróbować pysznego kakao z koziego mleka. W drugim tygodniu powstał pierwszy w Rzgowie hotel dla owadów, który możemy podziwiać obok Orlika. Kolejna wycieczka to przyjemnie spędzony czas w Osadzie Rybackiej Sereczyn.
Choć pogoda nie rozpieszczała i tak było gorąco od wrażeń, dużo pięknych zwierząt, zieleni i wody. Możliwość pobiegania z piłką a potem pyszny obiad z rybką w roli głównej. Dzieci miały również okazje zwiedzić jednostkę straży pożarnej w Rzgowie.Tego dnia słońce dopisywało, więc dodatkowo strażacka fontanna urozmaiciła naszą wizytę.

W trzecim tygodniu goście zawitali do hali sportowej. Miło spędzony czas zawdzięczamy grupie BALONIK. Były gry, zabawy, wyścigi, tańce i hulańce, a na koniec wielkie bańki mydlane. Nasze Panie Zasupłane poprowadziły ekowarsztaty artystyczne - czyli coś z niczego. Powstały ekologiczne torby ręcznie malowane, świeczniki ze słoików, zakładki do książek oraz bransoletki metodą makramy. Zapoznaliśmy się wstępnie z metodą decoupage oraz dowiedzieliśmy się co to jest recykling.

Ostatniego dnia zajęć wakacyjnych odbyło się ognisko i piekliśmy smaczne kiełbaski. Każdego dnia nie mogło zabraknąć sportowych emocji i konkursów z nagrodami. Dziękujemy dzieciom za aktywne uczestnictwo. Dziękujemy gminie Rzgów za pomoc w organizacji zajęć oraz za fantastyczne gadżety, dzięki nim dzieci zabrały pamiątkowe prezenty do domu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w umilanie czasu dodatkowymi atrakcjami.

Izabella Stępień, Paulina Nowak, GOSTiR

powrót