Laptopy wkrótce zostaną użyczone - Gmina Rzgów

Laptopy wkrótce zostaną użyczone

zdjęcie
Do rzgowskiego magistratu dotarły 32 komputery, które mają usprawnić zdalną naukę uczniom szkół podstawowych. Jak poinformowała Małgorzata Rózga, zastępca burmistrz Rzgowa, 22 laptopy zostaną użyczone uczniom, a 10 trafi do rąk nauczycieli.  Po powrocie uczniów do szkół, gmina przekaże aktem darowizny komputery do podstawówek w Guzewie (13 komputerów), do Kalina (5) i do Rzgowa (14). Póki co - jeszcze w tym tygodniu laptopy trafią do domów.
 
Przypomnijmy, że gmina Rzgów otrzymała 60 tysięcy złotych rządowego dofinansowania na zakup wspomnianych 32 laptopów. Obowiązek zdalnej nauki nie wszędzie może być bowiem realizowany, gdy w domu jest na przykład jeden komputer dla aktywnych zawodowo rodziców z dziećmi lub w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a są przecież domy, gdzie komputera nie ma wcale.

To właśnie z myślą o takich sytuacjach powstał rządowy program, przewidujący 186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W odpowiedzi na Program Zdalna Szkoła powstał program lokalny „Gmina Rzgów wspiera zdalne nauczanie”. Samorząd nie czekając na rozstrzygnięcie grantowego konkursu,  zamówił sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli. Teraz odzyskamy pieniądze wyłożone na zakup laptopów.

Przedsięwzięcie  jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót