Łokciem i kolanem do zwycięstwa - Gmina Rzgów

Łokciem i kolanem do zwycięstwa

zdjęcie
Niezwykle barwne i widowiskowe walki muay thai mogliśmy obserwować 24 listopada na specjalnie przygotowanym ringu w Hali Sportowej GOSTiR. Boks tajski, czyli muay thai to sztuka walki kładąca nacisk na walkę w klinczu z wykorzystaniem uderzeń łokciami i kolanami. Sobotnie muay thai było ringowym sportem walki. Jest to styl rozgrywany w stójce (zawodnik leżący na deskach nie uczestniczy w walce).

Zawody rozpoczęły się o godz. 11.30 i trwały około 5 godzin. Rozegranych zostało 20 walk podzielonych na kategorie senior i junior oraz walki pań. W kategorii senior rozgrywane były 3 rundy po 3 min, w kategorii junior 3 rundy po 2 min. Cała impreza była częścią polskiej ligi muay thai oraz turnieju pierwszych walk.

Na zawodach promowana była kampania „Muay Thai przeciw Narkotykom" oraz „Sport Twój Gang". Galę wspierali znakomici goście: Rafał Simonides – mistrz świata, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski, Rafał Szlachta – prezes Polskiego Związku Muay thai, Bogdan Rybka – główny sędzia Polskiego Związku, Robert Karpiński – główny organizator. Zawody otworzył i obserwował burmistrz Rzgowa – Mateusz Kamiński. Pierwszą tego typu imprezę w Rzgowie uważamy za udaną. Więcej tego typu przedsięwzięć jak i zajęć związanych ze sztukami walki - już wkrótce.

Tekst i fot. GOSTiR
powrót