Mamy pieniądze na laptopy do zdalnej nauki - Gmina Rzgów

Mamy pieniądze na laptopy do zdalnej nauki

zdjęcie
Gmina Rzgów otrzyma 60 tysięcy złotych rządowego dofinansowania na zakup 32 laptopów dla szkół podstawowych, a konkretnie dla nauczycieli i uczniów. Wniosek grantowy naszego samorządu spełnił wszystkie wymagania.
- Obowiązek zdalnej nauki nie wszędzie może być realizowany, bo w domu jest na przykład jeden komputer dla aktywnych zawodowo rodziców z dziećmi lub w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a są przecież domy, gdzie komputera nie ma wcale – mówi Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa. - To właśnie z myślą o takich sytuacjach powstał rządowy program, przewidujący 186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W odpowiedzi na Program Zdalna Szkoła powstał program lokalny „Gmina Rzgów wspiera zdalne nauczanie”.

Samorząd nie czekając na rozstrzygnięcie grantowego konkursu - już zamówił sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli. Teraz odzyskamy pieniądze wyłożone na zakup laptopów. Dzięki temu nie zmarnowaliśmy czasu na oczekiwanie na przyjęcie naszego wniosku. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Przedsięwzięcie  jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Oprac. Włodzimierz Kupisz
powrót