Meczyk albo kaszanka z grilla - Gmina Rzgów

Meczyk albo kaszanka z grilla

zdjęcie
Mieszkańcy Starowej Góry doposażyli teren rekreacyjno-sportowy, znajdujący się przy ulicy Centralnej 11. Jak co roku umyli urządzenia na placu zabaw  i posprzątali całą posesję. W tym roku te działania były opóźnione z powodu epidemii.
- Dokonaliśmy ostatnio kilka zakupów z funduszu sołeckiego - mówi Stanisław Zaborowski koordynujący działania lokalnych społeczników. - Najważniejsze nowości to mobilny stół do tenisa stołowego, odporny na złe warunki atmosferyczne. To ważne, bo długie miesiące spędzi na świeżym powietrzu. Kupiliśmy również piłkarzyki, które od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Do sezonu przygotowalismy trzy grille: betonowy, na stojaku i przenośny. jeszcze w drugim półroczu 2019 roku przygotowaliśmy wykostkowany teren pod największe grille.

Mieszkańcy pomyśleli również o upiększeniu terenu przy ul. Centralnej 11. Przybyły m. in. doniczki z kwitnącymi fuksjami, magnolia, klematisy (powojniki), rządek forsycji itp. Wydatki na urządzenia i zazielenienie terenu wyniosły około 18 tysięcy złotych, głównie z funduszu sołeckiego i z budżetu samorządu rzgowskiego.

Jednym z problemów poruszanych na ostatnim posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Rzgowie była sytuacja na placach zabaw w gminie po ich "odmrożeniu". Niezależnie od siebie place odwiedziła komisja z Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w osobach Stanisława Zaborowskiego oraz Kordiana Skalskiego. Według S. Zaborowskiego, na plach zabaw znaleziono nieliczne uchybienia łatwe do usunięcia. Postuluje się częstszą wymianę piasku w piaskownicach.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Stanisław Zaborowski

powrót