Mikołajki w GOSTiR

zdjęcie
W tym roku Mikołaj odwiedził Rzgów wyjątkowo wcześnie. Można było go spotkać na hali sportowej już 3 grudnia. Szacowny jegomość nie przybył sam, pomagali mu aktorzy z grupy teatralnej „Maska” działającej przy Szkole Podstawowej w Kalinie im. św. Królowej Jadwigi.
Młodzi artyści zaprezentowali spektakl „Zmartwienie Śnieżynek”. Przedstawienie przygotowały Panie: Małgorzata Sabela oraz Sylwia Kuta, za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Barbara Kaczmarek. Widzowie tego dnia dopisali wyjątkowo, wszystkie miejsca na widowni były zajęte, część milusińskich zajęła również miejsca bezpośrednio przed sceną. Przedstawienie – barwne, kolorowe, ciekawe, bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Podziękowania dla Pana Dyrektora SP w Kalinie J. Marianowskiego, opiekunów grupy teatralnej oraz aktorów za współpracę. Po przedstawieniu przyszedł czas na kolejne atrakcje. Na scenie pojawiła się Śnieżynka, która rozpoczęła zabawę z widownią. Dobrze wykonywane zadania przez dzieci przyczyniły się do przybycia długo oczekiwanego gościa czyli Świętego Mikołaja. Był to niezwykły Mikołaj, gdyż zabawiał dzieci pokazami magicznymi oraz układami tanecznymi. Nasi milusińscy aktywnie uczestniczyli w tych atrakcjach. Na zakończenie Mikołaj ze swojego wielkiego worka z prezentami rozdał wszystkim dzieciom cukierki.
Biorąc pod uwagę frekwencję podczas imprezy widzimy, że popularność Mikołaja nie spada a czerwony kolor stroju nie wychodzi z mody. Sam Mikołaj zdradził nam, że był niezwykle zadowolony ze spotkania i chętnie odwiedzi naszą miejscowość w przyszłości.


R. Świerczyński, R. Bubas GOSTiR
powrót