My będziemy organizować Dni Rzgowa - Gmina Rzgów

My będziemy organizować Dni Rzgowa

zdjęcie
Joanna Papuga-Rakowska otrzymała z rąk burmistrza Rzgowa powołanie na funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury.
Nowa szefowa jest z wykształcenia socjologiem. Zdobyła doświadczenie w kierowaniu Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pabianicach w latach 2011-2017, przez dwa lata była rzecznikiem prasowym starosty pabianickiego, a ostatnio kierowała Oddziałem Turystyki Urzędu Miasta Łodzi.
Jest mężatką, ma dorosłego syna. Prywatne hobby to intensywny fitness od 4 lat, wycieczki górskie i muzyka.
- W pierwszych dniach pracy trudno jest oceniać dokonania i stan GOK – mówi pani dyrektor. - Najważniejszą zmianą będzie przejęcie organizacji imprez plenerowych począwszy od Dni Rzgowa, dożynek i Powitania Lata. Dwa lata Dni Rzgowa organizował zewnętrzny operator. Chcę to zmienić – przygotowania do tej flagowej imprezy 2019 r. już ruszyły, ale jeszcze nie mogę zdradzić szczegółów. GOK w pełni ma organizować ferie zimą i latem.

- Dużą uwagę poświęcę zwiększeniu liczby sekcji artystycznych dla dzieci i młodzieży. Zamierzam stworzyć artystyczno-rozwojową ofertę dla maluchów w obrębie: muzyka - taniec – plastyka. Z myślą o nich powstanie miejsce miejsce zabaw, w którym rodzice mogliby porozmawiać przy kawie. Idąc dalej  tropem tej grupy odbiorców planuję ofertę w niedzielę niehandlową – raz w miesiącu dla rodziców, dziadków  z dziećmi. W kilkugodzinnym programie takich spotkań będzie miejsce na zabawę i animacje artystyczne. Chodzi o wykształcenie u najmłodszych przyzwyczajenie do udziału w życiu kulturalnym i towarzyskim.

- Jestem dumna, że mogę pracować z Zespołem Pieśni i Tańca „Rzgowianie”. Byłam niedawno na próbie. To ewenement, że zespół aktywizuje artystycznie tak liczna grupę uzdolnionych dzieci i młodzieży, a w zasadzie również dorosłych z młodego pokolenia. Podziwiam ich za działalność w tym trudnym okresie czekania na otwarcie Domu Kultury, gdy garderoba z kostiumami jest rozproszona między Halą Sportową, dawną siedzibą przy ul. Rawskiej a obecną przy ul. Letniskowej. Zapoznaję się z tradycjami „Cameraty” i Rzgowskiej Orkiestry Dętej, ale ich występy znam również z lat wcześniejszych. Tę wieloletnią tradycję każdego z zespołów trzeba pielęgnować.


Cieszę się również, że będę miała zaszczyt współpracować z Kołem Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane", Kołem Seniorów i Kołami Gospodyń Wiejskich Gminy Rzgów, wokalistami "Sempre Cantare", kołem fotograficznym oraz innymi grupami, które współpracują lub mam nadzieję, że będą współpracowały z naszym ośrodkiem.

- Otwarcie sali widowiskowej w Domu Kultury otworzy możliwości organizowania komercyjnych koncertów, spektakli. Mimo pozornej bliskości teatrów, opery, filharmonii w Łodzi, widzowie z naszej gminy muszą mieć na miejscu dostęp do kultury w profesjonalnym wykonaniu.

- Dużą uwagę zwracam na promocję działań. Zmieni się strona internetowa, na której informacje i fotorelacje będą się ukazywać najpóźniej nazajutrz rano po wydarzeniu, bo później to internauci żyją już czymś innym. Zapowiedzi imprez będą ukazywać się dalej na plakatach, ale wychodzących spod jednej ręki. Chodzi o ujednolicenie ich estetyki i zawartości.  Dodatkowo chcę wzmocnić promocję wizualną GOK-u na przeszklonych tablicach na świeżym powietrzu, w najruchliwszych punktach gminy. Kalendarz wydarzeń pod jednym adresem internetowym  ma zapobiegać niepotrzebnemu dublowaniu imprez w jednym czasie.


Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót