Nad boiskiem jasno jak w dzień - Gmina Rzgów

Nad boiskiem jasno jak w dzień

zdjęcie
Rachunki za uliczne oświetlenie LED-owe są czterokrotnie niższe od oświetlenia tradycyjnego, czyli sodowego. Wszystkie inwestycje oświetleniowe w gminie Rzgów opierają się obecnie na lampach LED.
- 20 września zakończyły się prace nad oświetleniem boiska w Starowej Górze przy ul. Żwirowej – mówi Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Rzgowie. - Urządzenia przeszły już pozytywnie etap kontroli. W nocy nad boiskiem jest jasno jak w dzień. Powstało łącznie 8 masztów, z czego połowa odpowiada za oświetlenie murawy, a reszta za teren. Przy okazji został zasilony kontener boiskowy. To całe przedsięwzięcie kosztowało niemal sto tysięcy złotych.

Teraz rozpoczną się prace na ul. Pejzażowej w Konstantynie. Jest już podpisana umowa z wykonawcą oświetlenia ul. Sosnowej w Starowej Górze. Roboty potrwają do końca października.

Wykonanie instalacji elektrycznej oraz LED-owego oświetlenia na ulicy Kusocińskiego w Rzgowie natrafiło na finansową przeszkodę, bo w związku z rosnącymi cenami usług i materiałów budowlanych w całej Polsce, potrzeba dodatkowo około 25 tysięcy złotych na to zadanie. Taką kwotę muszą przegłosować radni na najbliższej sesji.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, przedmiotem powyższego zamówienia jest wykonanie linii oświetleniowej ul. Kusocińskiego wraz z obsługą geodezyjną, jak również wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i powykonawczej. Umowa z wykonawcą przewiduje doprowadzenie do odbioru oświetlenia z udziałem Łódzkiego Zakładu Energetycznego. Przedmiotem odbioru końcowego będzie działająca linia oświetleniowa. Oczekiwany termin realizacji zamówienia to 15.12.2018 r.

Tekst: Włodzimierz Kupisz
Fot: Włodzimierz Kupisz i UM w Rzgowie
powrót