Nasze mieszkanki w zarządzie powiatu - Gmina Rzgów

Nasze mieszkanki w zarządzie powiatu

zdjęcie
Na I sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego do 5-sobowego zarządu powiatu weszły młode mieszkanki gminy Rzgów: 28-letnia Klaudia Zaborowska- Gorzkiewicz i 34-letnia pani adwokat ze Starowej Góry – Marta Stasiak. W ścisłym kierownictwie powiatu na obecną kadencję zostali wybrani powtórnie: starosta Andrzej Opala i wicestarosta Ewa Gładysz. Samorządowcy rzgowscy od lat przykładnie współpracują z samorządem powiatowym. Gratulujemy wybranym.
Członek zarządu powiatu Marta Stasiak startowała w wyborach do Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego w Koalicyjnym Komitecie Wyborczym Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Jest przewodniczącą Platformy Obywatelskiej RP w powiecie łódzkim wschodnim. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi kancelarię prawną w Łodzi. 

Członek zarządu powiatu Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz (PSL) ukończyła zarządzanie i inżynierię na Politechnice Łódzkiej.  W radzie powiatu przewodniczyła Komisji Budżetu i Finansów, współpracowała ze skarbnikiem powiatu i przewodniczącymi pozostałych komisji. Stanowi typ społecznika: od lat jest koordynatorem rejonu Szlachetnej Paczki, z jej inicjatywy odbywają się zbiórki krwi przed rzgowskim ratuszem i akcje pozyskiwanie dawców szpiku kostnego.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Fot. archiwum domowe Marty Stasiak, K. Zaborowskiej-Gorzkiewicz

Na zdjęciach 1-7 Członek zarządu rady powiatu Marta Stasiak (w okularach) na I sesji Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego
Na pozostałych zdj. Członek zarządu powiatu Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz
powrót