Nie żałujmy swojej krwi - Gmina Rzgów

Nie żałujmy swojej krwi

zdjęcie
Po raz kolejny odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa w Rzgowie, osoby zainteresowane będą mogły oddać ten cenny lek 7 lutego (niedziela) 2016 r. w godz. od 10 do 13 w Ambulansie Honorowego Krwiodawstwa, który zaparkuje na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

Jak powszechnie wiadomo krew jest najważniejszym płynem ustrojowym w organizmie człowieka. Jest ona niezbędna do życia każdego z nas. W różnych sytuacjach, które mają miejsce w naszym codziennym życiu jesteśmy jednak narażeni na jej utratę. Dlatego też z każdym kolejnym rokiem rośnie zapotrzebowanie na Honorowych Dawców Krwi.

- Oddać krew może każdy w wieku od 18 do 65 lat, kto waży nie mniej niż 50 kg - mówi Klaudia Zaborowska, współorganizatorka akcji. - Osoba oddająca krew musi być zdrowa, wypoczęta,  rano przed oddaniem krwi powinna zjeść lekkie śniadanie, wypić dużo płynów oraz musi posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem, który niezbędny jest do rejestracji.

Po oddaniu krwi:

 otrzymujesz ekwiwalent kaloryczny w postaci tabliczek czekolady,

 w dniu oddania krwi przysługuje Ci dzień wolny od pracy i nauki,

 możesz otrzymać wynik oznaczenia grupy krwi.

Pamiętajmy, że oddana krew może uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób. Oddawanie krwi jest całkowicie bezbolesne. (oprac. włok)


Fot. Klaudia Zaborowska
powrót