Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani - Gmina Rzgów

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

zdjęcie
Tylko w ciągu jednego dnia koluszkowscy i rzgowscy policjanci zostali wezwani do interweniowania wobec nietrzeźwych kierowców. 22 – letni kierujący samochodem dostawczym został zatrzymany na autostradzie A 1 przez innych uczestników ruchu. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny, 30 – latek kierujący volkswagenem doprowadził do zdarzenia drogowego w Rzgowie i miał ponad 0,5 promila Obaj zostali zatrzymani. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
17 października 2020 roku tuż przed godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymał zgłoszenie, że na trasie S 8 w kierunku Warszawy może jechać nietrzeźwy kierujący. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany rzgowski patrol. Policjanci dojechali aż na trasę A 1 w kierunku Katowic, gdzie zauważyli dostawczego fiata, który stał częściowo na lewym pasie ruchu i pasie zieleni. Przed fiatem i tuż za nim stały też samochody osobowe, które uniemożliwiły kierującemu odjazd z miejsca. Jak ustalili na miejscu mundurowi świadek - którego zaniepokoił tor jazdy fiata - zaalarmował policję, po czym nie tracił kierującego z oczu. Jechał cały czas za nim. Na autostradzie kierowca fiata zatrzymał się na lewym pasie, aby załatwić potrzebę fizjologiczną.

Wtedy świadek i inny samochód osobowy uniemożliwili jego dalszą jazdę. Jak się okazało, kierowcą dostawczego samochodu był 22 – letni mężczyzna, przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Dodatkowo za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

Kierującym, którzy zareagowali dziękujemy za odwagę i wzorową postawę, takie zachowanie zasługuje na szczególne uznanie. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każdy sygnał! Każdy świadek przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Tego samego dnia kilka minut po godz. 20:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Rzgowie na ul. Tuszyńskiej. Na miejscu mundurowi ustalili, iż kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej kia w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Podczas przeprowadzonego badania trzeźwości 30 – letniego kierującego volkswagenem okazało się, iż ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości usłyszał już zarzut za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie.

Źródło: policja
powrót