Nowy rekord wolontariuszy WOŚP: prawie 39,8 tys. zł - Gmina Rzgów

Nowy rekord wolontariuszy WOŚP: prawie 39,8 tys. zł

zdjęcie
W  gminie Rzgów w  zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy zaangażowało się 60 wolontariuszy  z Gimnazjum  im. Kazimierza Jagiellończyka w  Rzgowie, Szkoły Podstawowej  z  Guzewa, zuchy  i  harcerze  oraz  Zespół Pieśni Tańca  "Rzgowianie"
Zebrana  kwota  to 39 tysięcy 725 złotych 94 grosze oraz  5 dolarów amerykańskich.

Fot. GOK
Prekursorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Rzgów był Włodzimierz Kaczmarek, prezes rodzimej Orkiestry Dętej. To on w latach 2003-2010 organizował wolontariuszy ze sztabu w Łodzi. Na placu kościelnym w dniu akcji koncertowała wtedy Rzgowska Orkiestra Dęta, a podczas mszy św. śpiewał Chór „Camerata”. Dwukrotnie, na zaproszenie W. Kaczmarka, w Rzgowie występował chór Akademii Medycznej z Łodzi pod dyrekcją prof. Anny Domańskiej.

    Od 2010 r. organizacją WOŚP w gminie Rzgów zajęli się dyrektor GOK Wojciech Skibiński wraz z Edytą Waprzko, pedagogiem gimnazjum, którym pomagało wielu ludzi dobrej woli.

   W 2016 r. na rzecz rzgowskiej WOŚP pracowali:  Izabela Pyszka-Walczak wraz z zuchami z Gromady Zuchowej "Odkrywcy Nieznanych Lądów” i harcerzami z 1. Rzgowskiej Drużyny Harcerskiej “Tajfun”, Urszula Sabela z podopiecznymi ze Szkoły Podstawowej z Guzewa, Renata Furga z wychowankami z ZPiT ”Rzgowianie” oraz uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie.
powrót