Obdarowują maseczkami mieszkańców Starowej Góry - Gmina Rzgów

Obdarowują maseczkami mieszkańców Starowej Góry

zdjęcie
Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku mieszkańcy Starowej Góry wsparli druhów OSP w promocji strażackiego kalendarza. Teraz strażacy ochotnicy postanowili odwdzięczyć się i wraz z paniami z KGW, Kółkiem Rolniczym, Radą Sołecką, sołtys Anną Wielgosz, Dagmarą Kondaszewską z firmy DAGA DEKORACJE oraz firmą ECO-TECH kupili materiał i uszyli maseczki ochronne dla mieszkańców Starowej Góry.
W godzinach wieczornych, we wtorek 7 kwietnia wyruszyli w teren i zostawiali maseczki w skrzynkach pocztowych lub na płotach mieszkańców Starowej Góry.
Każda z maseczek była ozonowana i spakowana w jednorazowy woreczek wraz z zalecaną instrukcją poprawnego stosowania. Maseczki są dwuwarstwowe z kieszonką na filtr, który można zrobić np. z chusteczki higienicznej.

Strażacy w najblizszych dniach postarają się dotrzeć do każdego domu na Starowej Górze, ale miejscowość jest tak duża, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość czekając na dostawę. Strażacy pragną podziękować głównie gospodyniom z KGW, które uszyły maseczki: Halinie Pacześ, Zofii Buchalskiej, Halinie Tomaszewskiej, Annie Wielgosz, Dagmarze Kondaszewskiej, Ewie Krzewińskiej, ale również druhnom z tutejszej jednostki: Agnieszce Krzewińskiej oraz Zosi Krzewińskiej, bo to dzięki ich zaangażowaniu pracy można wspomóc mieszkańców.

OSP Starowa Góra
powrót