Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej za pasem - Gmina Rzgów

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej za pasem

zdjęcie
Czy do gazów gaśniczych zalicza się etan - na to pytanie trzeba przygotować odpowiedż, skoro zabierasz się do przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na początku marca w Rzgowie w Urzędzie Miejskim. Przeczytaj szczegóły poniżej. (włok)

Fot. Włodzimierz Kupisz
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej powiatu łódzkiego wschodniego zapraszają na kolejną XXXIX edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przebiegającego pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje powiatowe odbędą się w dniu 15.03.2016 roku o godzinie 10 na terenie KP PSP w Koluszkach przy ul. Słowackiego nr 28.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Związku Ochotniczych Straż Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej: http://www.zosprp.pl/?q=content/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej
Zachęcamy młodzież interesującą się pożarnictwem oraz zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej do wzięcia udziału w konkursie. Wszystkim życzymy sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas poszczególnych etapów i tym samym osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Informujemy że eliminacje gminne OTWP 2016 odbędą się w dniu 4.03.2016 roku o godz. 9.30 w sali nr 37 Urzędu Miejskiego w Rzgowie dla szkół podstawowych i gimnazjum. Pomijamy eliminacje szkolne na poziomie szkół podstawowych. 
Ustala się że reprezentacja z każdej szkoły może się składać z max. 10 osób.
Wyniki zostaną podane w tym samym dniu po zakończeniu eliminacji.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone uroczyście 10 marca 2016 r. o godz. 10  w sali nr 37 Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
Po uroczystości uczniowie, którzy będą reprezentowali gminę w eliminacjach powiatowych, odbędą szkolenie praktyczne w OSP Rzgów.
Wyjazd na eliminacje powiatowe  w dniu 15 marca 2016 r o godz. 8.30. Uczestnicy mają zagwarantowany transport. 4 i 15 marca 2016 r

Zachęcamy też do korzystania ze stron internetowych, gdzie można się zapoznać z pytaniami i odpowiedziami OTWP . Polecamy  stronę:
http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_OTWP_szkola_podstawowa/test.php
http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_OTWP_szkola_srednia/

Osoba prowadząca: Włodzimierz Kaczmarek, tel.42 214 12 33
powrót