Owacja na stojąco dla Trubadurów w Rzgowie - Gmina Rzgów

Owacja na stojąco dla Trubadurów w Rzgowie

zdjęcie
16 listopada, piątkowy koncert Trubadurów w Hali Sportowej przerósł wszelkie oczekiwania frekwencyjne: na trybunach zasiadło 300 osób. Wstęp był bezpłatny. Wydarzenie było powiązane z obchodami Dnia Seniora w Rzgowie. Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa oficjalnie zaprezentował nową dyr. GOK Joannę Papugę-Rakowską. Przy tej okazji podziękował dotychczasowemu pełniącemu obowiązki dyrektora Jarosławowi Rychlewskiemu za cztery miesiące kierowania GOK-iem.
Publiczność perfekcyjnie poradziła sobie z quizem, który opierał się na znajomości tekstów Trubadurów. Było wspólne śpiewanie. Padła nawet propozycja uruchomienia parkietu.  Imprezę prowadziła Renata Furga. Nie zabrakło owacji na stojąco i wspólnego głośnego śpiewania! Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i autografy.

Oto skład zespołu:
Marian Lichtman
Sławomir Kowalewski
Jacek Malanowski


Publiczność wysłuchała kultowych piosenek takich jak: Po co ja za tobą biegam, Znamy się tylko z widzenia czy Ej, Sobótka, Sobótka.
Trubadurzy to polski zespół rhythm and bluesowy. W klasycznym okresie swojej twórczości między 1968 a 1976 rokiem, grupa wytworzyła charakterystyczne brzmienie łączące rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej. Na fuzji tej oparte są największe przeboje Trubadurów, które usłyszeliśmy na rzgowskim koncercie. (MT, WK)

Fot. Mateusz Tomaszewski, Ryszard Poradowski, Renata Furga
Na zdjęciu 1. z Trubadurami Joanna Papuga-Rakowska, nowo powołana dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rzgowie
powrót