Piknik w Guzewie - Gmina Rzgów

Piknik w Guzewie

zdjęcie
Pierwszego czerwca  2018 r. boisko przy Szkole Podstawowej w Guzewie stało się miejscem zabawy i integracji mieszkańców z okolicy Rzgowa. W ramach kampanii Postaw na rodzinę zorganizowano piknik rodzinny dzięki funduszom ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z naszego zaproszenia na to wydarzenie skorzystał burmistrz Mateusz Kamiński.
Dyrektor Tomasz Drabczyński otworzył festyn krótką przemową, zaraz potem pojawiła się zgrabna część artystyczna. Popłynęły życzenia dla tych młodszych i nieco starszych, ku uciesze rodziców uczniowie klas O – III odśpiewali piosenkę, natomiast oko uradowały uczennice z klas V- VII, które zaprezentowały swój popisowy taniec hip hop. Następnie do działania wkroczyli animatorzy „Strefy Ruchu” ucharakteryzowani na jedne z ulubionych postaci bajkowych, czyli Minionki.

Zabawa rozpoczęła się od wspólnej rozgrzewki w rytm zumby. Dzieci korzystały z wielu atrakcji, opanowały boisko szkolne i plac zabaw. Największą atrakcją cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia i kraina baniek mydlanych. Wielu uczestników pikniku odkryło, że balony można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest „twisting”, czyli sztuka tworzenia zwierząt. Oczywiście ważnym punktem programu było malowanie twarzy, gdzie mimo żaru lejącego się z nieba kolejki nie ubywało. Uczniowie próbowali także sił w różnych konkurencjach sprawnościowych i tanecznych.

Dyrektor wraz z Radą Rodziców i KGW z Guzewa zadbali też o odpowiedni posiłek dla tych mniej i bardziej aktywnych. Na ciepło przygotowano grochówkę i bigos, poza tym stoły zastawiono kolorowymi i pachnącymi kanapeczkami oraz różnymi rodzajami ciast, które upiekli rodzice.  Dla ochłody można było sobie zaserwować porcję zdrowych, naturalnych lodów.

Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o integrację społeczności szkolnej i okolicznych mieszkańców. Za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu całej zabawy serdecznie dziękujemy.

          Agnieszka Juraszek
powrót