Plac zabaw i „siłka” dla dorosłych w Konstantynie - Gmina Rzgów

Plac zabaw i „siłka” dla dorosłych w Konstantynie

zdjęcie
Jest już zbudowany plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu w Konstantynie przy ul. Przyrodniczej. Inwestycja ta kosztowała 61 tysięcy złotych przy dużym udziale pieniędzy unijnych (prawie 51 tysięcy złotych), uzyskanych dzięki przynależności gminy Rzgów do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ-RAZEM”.
Ogrodzony, nowy plac z urządzeniami dla najmłodszych oraz do ćwiczeń dla dorosłych położony jest blisko domów, w zadbanym terenie, na którym znajdują się nowe chodniki, przepust i wyremontowany rów odpływowy. Nieopodal skubie trawę stadko kóz, które moze być dodatkową atrakcją np. dla dzieci letników.
 
Inwestycja objęła zakup i montaż orbitreka biegacza, wyciągu z krzesłem o nośności 150 kilogramów, zestawu zabawowego, karuzeli tarczowej  astrus o półtorametrowej średnicy, sprężynowca „konika”, huśtawki potrójnej z siedziskami typu deska, siodełko i bocianie gniazdo, a także sześcioboku sprawnościowego.

Plac zabaw i „siłka” dla dorosłych to fragment większego tegorocznego przedsięwzięcia: budowy placów rekreacyjnych. Niedawno pisaliśmy w tym miejscu o ukończeniu placu zabaw w Rzgowie przy ul. Nasiennej. 

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót