Pożegnania z prawem jazdy - Gmina Rzgów

Pożegnania z prawem jazdy

zdjęcie
Tylko w ciągu dwóch dni minionego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej drogówki zatrzymali pięciu kierującym ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Na obszarze zabudowanym kierowcy przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Największą brawurą wykazał się kierujący hyundaiem, gdyż pędził przy ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym 115 km/h i przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/ h. Pozostali 4 piraci drogowi przekraczali prędkość od 54 km/h do 61 km/h.
Policjanci apelują do kierujących, że prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Przy potrąceniu pieszych, już nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza ich szanse przeżycia. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Kierujący szczególnie powinni wiedzieć o tym aby zwalniać w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest w takich okolicach jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów oraz przy skrzyżowaniach. Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, obowiązujących limitów prędkości, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności, które niejednokrotnie przeceniamy!

Żródło: policja powiatu łódzkiego wschodniego
powrót