„Pożegnanie Lata” w Starowej Górze - Gmina Rzgów

„Pożegnanie Lata” w Starowej Górze

zdjęcie
Zapowiadało się chłodne popołudnie, prognozy straszyły deszczem, ale było inaczej. Na sobotnim „Pożegnaniu Lata” w Starowej Górze pogoda dopisała, a co najważniejsze zapanowała przy ognisku gorąca atmosfera. Uczestnicy tej cyklinicznej imprezy byli zadowoleni.
Na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Centralnej 11 lato żegnaliśmy w tradycyjny sposób pieczeniem ziemniaków w łęcinach. Kartofli wystarczyło dla wszystkich mimo tego, że ziemniak w tym roku stał się jednym z warzyw z górnej półki po bardzo słabych zbiorach. Gospodarze przygotowali na rozgrzanie żurek, pieczono kiełbaski. Do tańca zagrał zespół muzyczny "Odjazd", a najwytrwalszym tancerzem okazał się najstarszy uczestnik zabawy. Stworzyliśmy okazję do przyjemnego spotkania z sąsiadami w piknikowej atmosferze.

W wydarzeniu wzięli udział m. in.  Małgorzata  Rózga – zastępca burmistrza Rzgowa, radna Ewa Tyll, radny Stanisław Zaborowski – współorganizator „Pożegnania Lata”, sołtys Anna Wielgosz - współorganizator, Małgorzata Niewiadomska-Cudak – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi oraz radna Patrycja Melaniuk z gminy Andrespol.

Gospodarze imprezy dziękują za pomoc w organizacji cyklicznego wydarzenia Urzędowi Miejskiemu w Rzgowie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, firmie „Grot” oraz mieszkańcom przygotowującym piknik.

Tekst i fot. Stanisław Zaborowski
powrót