Pożyteczna wycieczka przedszkolaków do ratusza

zdjęcie
 Urząd Miejski w Rzgowie odwiedzili niecodzienni goście. Na zaproszenie burmistrza Mateusza Kamińskiego, do ratusza zawitały dzieci z Przedszkola Publicznego w Rzgowie. Pod czujną opieką wychowawców przywędrowały do nas grupy Muchomorków, Tygrysków i Misiów.
Przedszkolaki zostały zaproszone do gabinetu burmistrza. Siedząc wspólnie przy jednym stole dzieci miały okazję do zadawania pytań gospodarzowi naszej gminy. A wśród nich nie brakowało tych zabawnych, typu „jakim samochodem jeździ burmistrz”, czy „czy to prawda, że burmistrz zna wszystkie języki”. Burmistrz życzył wszystkim dzieciom pięknej pogody na zbliżające się wakacje i miłego wypoczynku, gdyż po wakacjach rozpoczynają edukację w szkole podstawowej. Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza zaprosiła dzieci do udziału w obchodach 550 - lecia miasta Rzgowa zapewniając że dla naszych najmłodszych mieszkańców będzie przygotowany szereg atrakcji.

Podczas wizyty dzieci poznały również historię Rzgowa, w tym dwukrotnego nadania mu praw miejskich. Dzieci były świetnie przygotowane - bezbłędnie rozpoznały flagę i herb Rzgowa, a także miały okazję zapoznać się z naszym logo. Rozmawiano także o tym, jakie zadania ma gmina i poszczególne jej jednostki. Dzieci spotkały się także z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, który opowiedział im o swojej pracy. Odbyła się również krótka pogadanka z pracownikami nt. segregowania odpadów i ochrony przyrody.

Mamy nadzieję, że tym spotkaniem choć troszkę przybliżyliśmy naszym najmłodszym mieszkańcom historię naszego miasta, a także sprawy związane z funkcjonowaniem gminy. Może tradycją staną się wizyty „zerówkowiczów” w magistracie? Przedszkole przygotowywało je przez kilka lat do małego kroku w dorosłość,  jaką stanowi szkoła podstawowa. Takimi małymi krokami dojdą do tego, że samodzielnie poradzą sobie z każdą sprawą urzędową.
Katarzyna Berczak – Lato
powrót