Przez Rzgów do Niepokalanowa - Gmina Rzgów

Przez Rzgów do Niepokalanowa

zdjęcie
Przez Rzgów do Niepokalanowa


W dniu 10 sierpnia ponownie gościliśmy w Rzgowie, pielgrzymów Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej: Pabianice – Niepokalanów. Podczas postoju dla 150 Pątników   zaplanowano śniadanie przy kościele parafialnym w Rzgowie, które przygotowali mieszkańcy naszej gminy. Jak mówi Ks. Proboszcz Krzysztof Florczak: Najbardziej zorganizowaną grupę stanowiły Panie z KGW ze Rzgowa ale nie brakowało również spontanicznych gestów dobrej woli ze strony naszych parafian.
Pielgrzymi ulicą Grodziską udali się w dalszą drogę, gdzie o godz.12 przewidziany był obiad przy Kaplicy w Kalinie, przygotowany przez Panie z KGW w Kalinie.
***
Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic do Niepokalanowa, miała swój początek w 2016 r.
Organizatorem jest parafia św. Mateusza Apostoła, Ewangelisty i św. Wawrzyńca w Pabianicach.
Mając wsparcie wielkiego patrona św. Maksymiliana który w kościele św. Mateusza miał objawienie Maryjne, pielgrzymka przyjęła charakter ewangelizacyjny.
W tym roku Mszy św., w dniu wyjścia Pielgrzymki, będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, udzielając błogosławieństwa pielgrzymom.
Pielgrzymi idą przez 4 dni. W pierwsze 3 dni, w parafiach noclegu, trud pielgrzymi wieńczy Msza św. z uwielbieniem celebrowana dla pątników, mieszkańców, rodzin, przyjezdnych i wszystkich sympatyków pielgrzymki. W dzień 4 Msza św. sprawowana jest na trasie, po przybyciu do Niepokalanowa gromadzimy się wieczorem na wspólnym ognisku.
Dwa dni w sanktuarium, pielgrzymi spędzają na modlitwie, przeżywając uroczystość ku czci św. Maksymiliana, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz uczestniczą w nocnym czuwaniu pomiędzy świętami.
Źródło: http://www.pielgrzymkadoniepokalanej.pl/
powrót