Rowerzyści już mkną po nowej ścieżce - Gmina Rzgów

Rowerzyści już mkną po nowej ścieżce

zdjęcie
W poniedziałek, 20 lipca póżnym popołudniem trudno było przejechać w Starej Gadce ulicą Czartoryskiego w kierunku Rudy Pabianickiej. Trwały tu bowiem prace przy asfaltowaniu paska jezdni przy krawędzi nowej alei pieszo-rowerowej. Pas dla rowerzystów został zaasfaltowany już kilka dni temu i cykliści mkną w obu kierunkach, choć inwestycja jest jeszcze przed odbiorem technicznym. 
W Starej Gadce zbliża się do końca budowa alei pieszo-rowerowej. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe, których największym i najbardziej oczekiwanym elementem jest budowa stacji samonaprawy rowerów w rejonie nowej świetlicy wiejskiej. Na stacji będzie  można napompować koła, wyregulować wysokość siodełka czy dokręcić śrubki. Urządzenia i narzędzia będą zamocowane na łańcuchach i linkach, aby nie zostały skradzione.

Aleja pieszo-rowerowa to obecnie jedna z największych inwestycji w gminie Rzgów. Jest to wspólna inwestycja powiatu łódzkiego wschodniego oraz gminy Rzgów. Koszt całego przedsięwzięcia to 1 mln 46 tys. zł. Ścieżka i chodnik mają długość jednego kilometra i szerokość czterech metrów, ciągną się wzdłuż ul. Czartoryskiego. Z jednej strony łączą się ze ścieżką rowerową od strony Łodzi, a z drugiej - ze szlakiem rowerowym w stronę Rzgowa na wysokości ul. Zdrojowej w Starej Gadce.

Niedługo rozpocznie się ostatni etap sprzątania placu budowy. Nowy odcinek drogi dla jednośladów pozwoli rowerzystom bezpiecznie przemieszczać się na trasie Rzgów - Łódź. 

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót