Bezpłatne teleopaski ratujące życie

Seniorzy w wieku powyżej 60. roku życia zamieszkali na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (powiaty: łódzki wschodni, zgierski, pabianicki, brzeziński) mogą otrzymać bezpłatną teleopaskę, która posiada funkcje: przycisk SOS – możliwość szybkiego wezwania pomocy, monitorowanie tętna i temperatury, detektor upadku, możliwość lokalizacji. Warunki otrzymania teleopaski: niesamodzielność w jednej czynności dnia codziennego oraz niekorzystanie z teleopaski w innych projektach.
Teleopaska w ramach projektu „Przepisu na Opiekę” posiada następujące funkcje:
1. Przycisk SOS za pomocą, którego w każdej chwili można wezwać pomoc poprzez naciśnięcie oraz przytrzymanie go przez 5 sekund. Automatycznie następuje połączenie z numerem 112 oraz z centrum teleopieki (czynne 24/7). Pracownik oddzwania na opaskę (przez opaskę można rozmawiać) pyta czy pomóc, co się stało, czy powiadomić opiekuna, który został wskazany we wniosku. Jeśli senior nie odbiera, pracownik dzwoni na jego numer telefonu, jeśli nadal kontakt jest niemożliwy, to wykonuje połączenie do opiekuna wskazanego we wniosku. Przekazuje informację o otrzymanym sygnale SOS z danej opaski oraz o braku kontaktu z seniorem.
2. Opaska, kiedy jest włączona i założona na rękę seniora monitoruje i przesyła do centrum parametry: tętno, temperaturę. Pracownicy centrum dzwonią do seniora, kiedy pojawia się komunikat, że np. tętno czy temperatura jest za wysokie lub za niskie.
3. Opaska jest wyposażona w detektor upadku oraz aparat. Jeśli opaska wykryje upadek jest wykonywane zdjęcie (aparat jest uruchamiany tylko i wyłącznie przy wykryciu upadku)  i przesyłane do centrum teleopieki.
4. Włączona opaska na ręku seniora pokazuje także jego lokalizację.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać opaskę:
A. ukończony 60 rok życia,
B. zamieszkała/-y na terenie Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (powiat: łódzki wschodzi, zgierski, pabianicki, brzeziński),
C. wykazać niesamodzielność w jednej czynności dnia codziennego (skala Barthela),
D. nie można równolegle korzystać z tego typu wsparcia w innym projekcie,
E. należy wypełnić i złożyć dokumenty rekrutacyjne,
F. po zakwalifikowaniu uczestnika do projektu, zapraszamy na przeszkolenie z obsługi opaski oraz podpisanie umowy i jej odbiór,

Projekt realizowany jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
http://hrp.com.pl/projekty/przepis-na-opieke/
Terrmin zakończenia projektu upływa pod koniec 2020 r.
Serwis techniczny pod numerem: 502-080-661  (w razie kłopotów z obsługą opaski), czynne pon/pt w godz. 9-15.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie upoważniony jest do informowania o teleopaskach Miron Ossowski, pok. 34 na piętrze.
Fot. przykładowe: PAP
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=