"Słoneczko w pakiecie"

zdjęcie
Na miejsce szkolenia grup tanecznych z Gminnego  Ośrodka Kultury w Rzgowie wybrano w 2017  roku Podhale. Obiekty w Małym Cichym i Murzasichlu, w których odbywały się zajęcia były doskonale przystosowane do pracy i rekreacji. Sale taneczne, świetlice, szałasy, boiska sportowe i baseny pozwoliły realizować program, a bliskość szlaków górskich kusiła do organizacji pieszych wycieczek po Tatrach.
Dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie" i grupy tanecznej "Krasnale"zapoznała się z kulturą regionu Podhala, uczestnicząc w wydarzeniach o charakterze ludowym. Zaprezentowali repertuar wokalny w Kościele w Murzasichlu oraz taneczny podczas "Poroniańskiego Lata" w Poroninie.
   Można  śmiało podsumować, że różnorodność działań podczas warsztatów tanecznych pozwoliła na osiągnięcie zamierzonych celów programowych. Młodzież integrowała się, realizowała swoje pasje, ugruntowywała umiejętności taneczne, wokalne,  plastyczne, aktorskie, nie pomijając przy tym sprawności fizycznej i intelektualnej, którą uczestnicy mogli popisać się w różnego rodzaju konkursach.
    Każdy z turnusów trwał 13 dni. To czas umożliwiający bliższe poznanie się  uczestników zajęć, przełamywanie słabości, odkrywanie własnych możliwości. W  rezultacie chodziło o płynne wdrażanie młodszych członków zespołów do działalności artystycznej.
Jednym z efektów pracy instruktorów podczas zgrupowania powinno być zapewnienie ciągłości w działaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie", który od 1985 roku zajmuje się pokoleniowym przekazem treści kulturowych, promując Gminę  Rzgów. Przyszłość pokaże, czym  "skorupki nasiąkły", ale z pewnością można stwierdzić, że gotowość uczestników warsztatów  i dostateczna ilość materiałów reklamowych umożliwiła różnorodną, wielokierunkową i rzetelną promocję naszej gminy  przez pierwszy wakacyjny miesiąc.
                                                                                  Furga Renata
powrót