Święto patronki szkoły w Kalinie

zdjęcie
9 czerwca Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie obchodziła Dzień Patrona. Świętowanie rozpoczęło się z samego rana w kaplicy pod wezwaniem Świętego Floriana w Kalinie uroczystą mszą, celebrowaną przez księdza Rafała Balcerzaka i księdza Tomasza Króla. W kazaniu wygłoszonym do zebranych, ksiądz Rafał zwrócił uwagę na rolę patrona w życiu szkoły i na wartości, które były ważne dla św. Królowej Jadwigi: miłość do bliźniego, chęć niesienia pomocy innym oraz gruntowne wykształcenie.
Po mszy w uroczystym przemarszu na czele z pocztem sztandarowym i Królową Jadwigą, wszyscy udali się przed budynek szkoły. Dalsze uroczystości rozpoczęło odśpiewanie hymnu szkoły. Dyrektor SP Jarosław Marianowski przywitał gości oraz odsłonił rzeźbę patronki. Następnie przyszedł czas na część artystyczną – apel poświęcony życiu i działalności św. Królowej Jadwigi, przygotowany przez uczniów klasy IV pod okiem: Anety Kujawskiej i Magdaleny Sabeli.

Na zakończenie obchodów Dnia Patrona goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowały: Magdalena Mordaka i Sylwia Smolarek. Następnie uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zawodach sportowych na boisku szkolnym.

Za wsparcie w realizacji projektu rzeźby patronki szkoł, dyrektor składa serdeczne podziękowania:
Mateuszowi Kamińskiemu, Janowi Michalakowi, Dariuszowi Krzewińskiemu, Małgorzacie Rózdze, Edycie Waprzko, Krzysztofowi i Ewie Kalitom, Wojciechowi i Annie Pachulskim, Annie Gałązce, Marioli i Andrzejowi Szamburskim, Sławomirowi i Agnieszce Wypchło, nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom uczniów kl. IV, V, VI, za pomoc Jarosławowi Wypchło, Sławomirowi Wypchło, Marcinowi Partyczyńskiemu.
Tekst: Magdalena Sabela
Foto: G. Marianowska
powrót