Grotowska platyna

Platynową statuetkę Przedsiębiorstwa Fair Play otrzymał Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot w Starowej Górze.  Statuetka to Certyfikat Jakości Biznesu przyznawany przez kapitułę, działającą w imieniu Krajowej Izby Gospodarczej.
- Od dziesieciu lat rywalizowaliśmy o tytuł Fair Play, ale dopiero teraz udało się zdobyć platynową statuetkę – mówi Dawid Grot, współwłaściciel firmy, funkcjonujacej na rynku od 29 lat i zatrudniającej tylko w Starowej Górze dwieście osób. - Kapituła przed nadaniem zaszczytów sprawdza, czy przedsiębiorstwo nie ma zaległości w płatnościach, czy nie ma spraw sądowych.  Aby zdobyć wiarygodną wiedzę na temat, tego jak się u nas traktuje zatrudnionych na produkcji, przedstawiciele  kapituły sami wybrali rozmówców w zakładzie.

- Aby uzyskać tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play,  trzeba wykazać się bogatą działalnością  na korzyść społeczności lokalnej - tłumaczy Dorota Banaszkiewicz-Bartyzel, kierownik jednego z działów ZPM. - Zakład Przetwórstwa Miesnego Grot wspiera od lat w różnej formie Dni Rzgowa, turnieje piłki nożnej, Powitanie i Pożegnanie Lata w Starowej Górze z konkursami sportowymi i plastycznymi, Dzień Ziemniaka, zawody wędkarskie na Dzień Dziecka w Rzgowie, Ochotniczą Straż Pożarna w Gospodarzu, Koło Gospodyń Wiejskich itp.  Założyciel rodzinnego przedsiebiorstwa Józef Grot wspiera finansowo i rzeczowo dwie osoby niepełnosprawne ze Starowej Góry.

Grotowskie wędzonki z beczki od 2016 r. są wpisane na prestiżową Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ale sukcesów nie trzeba szukać tylko w przeszłości. Zakład w tym roku zdobył także Certyfikat Zdrowa Marka Roku, czyli za kuchnie bez konserwantów w kategorii kulinariów od krokietów, kopytek, naleśników po bigosy, kapustę z grochem i sałatki.

Drugi Certyfikat Zdrowa Marka Roku  2019 zdobyli za Wędliny z Beczki i Beczkę Grotowską (szynki, balerony, poledwice). Wyroby, stające się maszynką do zdobywania nagród, certyfikatów i wyróżnień powstaja w tradycyjnej wędzarni w wyniku poddymiania od dołu dymem z palących się szczap olchowo-bukowych. Nie wchodząc w szczegóły technologiczne jest to nawiązanie do staropolskiej techniki wędzenia w beczce nad ogniem.

Firma Grot podpisała z Urzędem Miejskim w Rzgowie porozumienie w sprawie Karty Dużej Rodziny. Bonifikatę w wysokości 5 procent można zrealizować podczas zakupów w grotowskim sklepie przy przystanku autobusowym naprzeciw rzgowskiego ratusza. Tak w ogóle ten sklep jest niezwykły z różnych powodów. W ramach ochrony środowiska, można tu zapakować zakupy do własnych pojemników z wieczkiem, przeznaczonych do przechowywania żywności.

W kampanie antyplastikową zaangażowali się celebryci m.in. Edyta Herbuś, Ewa Chodakowska prowadząca katering dietetyczny, trener fitness  Daniel Józef Kuczaj, czyli Qczaj (ma 31 lat i pochodzi z Ludźmierza na Podhalu), a także Daria Ładocha – trener kulinarny z Instytutu Sztuki Kulinarnej. Do antyplastikowej rewolucji, troszcz się o środowisko przystąpiła gwiazda kuchni telewizyjnej  Karol Okrasa, Kinga Paruzel, a także Dorota Welman.

W trosce o dietę bezmięsną, grotowski sklep prowadzi sprzedaż potraw wegetariańskich i wegańskich. Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko z uwagi na nowe nawyki żywieniowe, ale również z tego powodu, że dania łatwo i błyskawicznie przygotować do konsumpcji.

Ostatnie prestiżowe wyróżnienie ZPM Grot zdobył w rankingu miesięcznika Forbes – 5 miejsce na Forum Firm Rodzinnych 2019 w kategorii przedsiębiorstw w województwie łódzkim o przychodach powyżej 100 milionów złotych. Piate miejsce, ale jednocześnie pierwsze w branży... mięsnej!

Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=