Kolarskie emocje już 20 VII

W sobotę, 20 lipca w południe uczestnicy XXVI Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Łódzkiej wystartują z placu 500-lecia w Rzgowie do IV etapu. Jak poinformował nas Michał Dudek, dyrektor wyścigu, do tej pory zgłoszono 18 drużyn, około setki zawodników, z zagranicy będą się u nas ścigać ekipy z Estonii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Niemiec i Białorusi.
Liczba startujacych jest wyższa od ubiełorocznej o około dziesięciu kolarzy. Liczniejsza zapowiada się rzesza obcokrajowców. Honorowym patronem IV etapu jest Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowal W Komitecie Honorowym  XXVI Wyścigu znaleźli się m. in.: Małgorzata Rózga, zastępca burmistrza Rzgowa oraz Radosław Pełka, przewodniczący Rady Miejskiej.

Z uwagi na to, ze kolarze wykonaja siedem okrążeń po gminie Rzgów, w godzinach 12-15 należy liczyć się z okresowymi trudnościami z przejazdem ul. Grodziską w Rzgowie i przez miejscowości na trasie. Kolarze będą poprzedzeni przez pilota i motocyklistów.

Tego dnia zawodnicy mają do pokonania  123 kilometry przez Kalinko, Tadzin, Bronisin Dworski, Grodzisko do Rzgowa. Rzgowski etap zakończy się około godz. 15. Kolarze będą się poruszać ze średnią prędkościa 40 km/godz. Dla naszej gminy IV etap wyścigu będzie okazją do promocji, bo impreza jest relacjonowana przez telewizję, radio i inne media.

Tegoroczna impreza rozpoczyna się w środę, 17 lipca od I etapu „Dookoła Sędziejowic” (109 km), w czwartek II etap „Buczek”, a w piątek III etap „Po powiecie łaskim” (97 km). Etap IV „Dookoła Rzgowa” jest najdłuższy (123 km). Organizatorami wyścigu są: Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa” APC oraz Łódzki Okręgowy Związek Kolarski. Celem imprezy jest popularyzacja sportu kolarskiego. Sędzią głównym wyścigu jest I komisarz Zbigniew Ruzik.

Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa” utworzyła wiosną 1998 r. grupa działaczy kolarskich z Łodzi, Pabianic i Łasku. Stowarzyszenie skupia działaczy, sędziów, motocyklistów i byłych zawodników kolarstwa, piłki nożnej i piłki siatkowej. Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej na rzecz społeczności, samorządów oraz innych stowarzyszeń, organizacji i klubów poprzez organizację zawodów oraz imprez sportowo – rekreacyjnych.

Doświadczenie zdobyte na wyścigach kolarskich w całej Polsce, w turniejach piłkarskich, biegach ulicznych, pozwala na organizację najbardziej prestiżowych zawodów kolarskich, do realizacji, których stowarzysenie wykorzystuje własny sprzęt specjalistyczny jak: bramy pneumatyczne, płotki reklamowe, pneumatyczna muszla do dekoracji, podium do zjazdu na czas  itp.

„Akcja dla Kolarstwa” posiada licencje Polskiego Związku Kolarskiego o czym świadczą liczne wyróżnienia  i uzyskane oceny od Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Stowarzyszenie nie posiada etatowych pracowników. Wszyscy działacze to pasjonaci sportu pracujący na rzecz młodzieży społecznie.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=