Utrudnij robotę złodziejowi - Gmina Rzgów

Utrudnij robotę złodziejowi

zdjęcie
Dzielnicowi w powiecie łódzkim wschodnim prowadzą działania informacyjno-edukacyjne z mieszkańcami, które mają na celu uczulenie właścicieli samochodów na ich skuteczne zabezpieczenie. Stróże prawa rozmawiają o bezpieczeństwie mieszkańców naszego powiatu.

Działania prowadzone przez policjantów mają na celu informowanie społeczeństwa o prawidłowym zabezpieczaniu mienia oraz samochodów przed kradzieżami. Funkcjonariusze podkreślają i zwracają uwagę na to, gdzie trzymamy kluczyki do auta czy też kartę uruchamiającą pojazd. Przypominają o tym, aby samemu nie stwarzać złodziejowi okazji do kradzieży.

Dlatego apelują, jeśli to możliwe, o niepozostawianie pojazdu na zewnątrz posesji i wstawianie go do zamykanego garażu z alarmem. Dzielnicowi na każdym spotkaniu podkreślają, że dobrym rozwiązaniem jest instalowanie monitoringu, który spełnia rolę odstraszającą amatorów cudzej własności. Poza tym nagranie może stanowić istotny dowód w ewentualnym postępowaniu przed sądem, a także będzie nieocenionym źródłem informacji dla policjantów. Mundurowi zwracają szczególną uwagę, aby kluczyki do auta zamykać w metalowej kasetce bądź owijać folią aluminiową tłumiącą sygnał radiowy. Podkreślają również rolę innych zabezpieczeń uniemożliwiających uruchomienie pojazdu przez obcą osobę.

KPP w Koluszkach
Fot. przykładowe/blisko-domu.pl

powrót