W gminie Rzgów jasno jak w dzień - Gmina Rzgów

W gminie Rzgów jasno jak w dzień

zdjęcie
Prawie pół miliona złotych kosztowały ubiegłoroczne inwestycje oświetleniowe na ulicach, drogach, a także na placach i boisku. Pod względem wartościowym najdroższe były budowy oświetlenia przy ul. Sosnowej i Żwirowej w Starowej Górze, które kosztowały po 100 tysięcy złotych (łącznie z projektem).
Nowe oświetlenie boiska w Starowej Górze przy ul. Żwirowej objęło również  jego zaplecze. W nocy nad boiskiem robi się jasno jak w dzień. Przy okazji został zasilony pawilon boiskowy.

Jasno po zmierzchu zrobiło się w także w Starowej Górze na ulicy Gruntowej. Natomiast wykonanie instalacji elektrycznej oraz LED-owego oświetlenia na ulicy Kusocińskiego w Rzgowie natrafiło początkowo na finansową przeszkodę. W związku z rosnącymi cenami usług i materiałów budowlanych w całej Polsce, radni musieli przegłosować dodatkowo około 25 tysięcy złotych na to zadanie.

Pojaśniało również w Konstantynie przy ul. Pejzażowej, Granitowej w Bronisinie Dworskim, a w Rzgowie przed dawnym budynkiem gimnazjalnym lampy zabłysną w tym miesiącu. 

W ramach ubiegłorocznego budżetu wykonano projekty oświetlenia przy ul. Zbożowej i Łanowej w Gospodarzu (realizacja inwestycji zaplanowana została w tym roku) oraz ul. Przyrodniczej i części ul. Widokowej w Konstantynie. Nie zostało jeszcze ukończone usuwanie kolizji energetycznej na ul. Gruntowej w Starowej Górze.

Rachunki za uliczne oświetlenie LED-owe są czterokrotnie niższe od oświetlenia tradycyjnego, czyli sodowego. Wszystkie inwestycje oświetleniowe w gminie Rzgów opierają się obecnie na lampach LED.

Tekst: Włodzimierz Kupisz
Fot: Włodzimierz Kupisz i UM w Rzgowie
powrót