W Guzewie przez sport i zabawę do serc - Gmina Rzgów

W Guzewie przez sport i zabawę do serc

zdjęcie
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Guzewie zorganizowano staraniem nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, rodziców, Rady Sołeckiej, a także strażaków ochotników w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę.” Piątkowa impreza na świeżym powietrzu - na boisku przyległym do budowanego przedszkola ze żłobkiem - zgromadziła kilkaset osób.
Guzewski festyn odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Mateusza Kamińskiego. Wzięli w nim udział m. in. radna Anna Tumińska-Kubasa, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, członkini Zarządu Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Tomasz Drabczyński, dyrektor podstawówki oraz sołtys Anna Wydra.

Uczestnicy konsumowali grochówkę i bigos z kuchni polowej, kanapki i ciasta w niebywałym wyborze. Młodsi spalali kalorie grając „w piłkarzyki” na dmuchanym boisku, ścigali się na dmuchanym torze przeszkód i dokonywali cudów zręczności na dmuchanym „eliminatorze”.  Gry i zabawy wypadły perfekcyjnie dzięki niezwykłym zdolnościom energicznego prowadzącego.

Druhowie OSP przygotowali pokaz swego wyposażenia technicznego w wozie bojowym, ułożenia ofiary wypadku z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa. Uczestnicy  mogli wypróbować sikawkę strażacką i porobić zdjęcia z dachu wozu strażackiego.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót