W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Gmina Rzgów

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

zdjęcie
W piątek po południu, 30 listopada w saliślubów rzgowskiego ratusza odbyła sie wzruszająca uroczystość. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, burmistrz Mateusz Kamiński wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród udekorowanych znaleźli się: Genowefa i Bolesław Sumerowie, Lucyna i Stanisław Majdzińscy, Jadwiga i Bronisław Owczarkowie. Burmistrz wręczył również bukiety kwiatów, tabliczki pamiątkowe i dyplomy.
- Serdecznie Państwa witam w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rzgowie na uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie - mówiła Paulina Biesiacka, zastępca kierownika USC. -  Jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego jest okazją, by pochylić się nad ludzkim życiem realizowanym w rodzinie i małżeństwie. Jest to moment zadumy i podsumowania wspólnie przeżytych lat. W tym szczególnym dniu warto zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz, aby zobaczyć, co osiągnęliście Państwo w trakcie Waszego małżeństwa.

Za trud i poświęcenie wdzięczne są Państwu wasze dzieci i wnuki, krewni. Natomiast w dowód szczególnego uznania trwałości i nierozerwalności małżeństwa i rodziny, Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Państwa Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To odznaczenie jest potwierdzeniem, że wybrana praz Państwa droga była słuszna. Dziś Państwa święto osobiste staje się świętem wagi państwowej. 


Oprawę muzyczno-wokalną ceremonii zapewnił zgrany duet artystów Jarosław Rychlewski (akordeon) - Mateusz Tomaszewski (śpiew) z Gminnego Ośrodka Kultury Po wręczeniu medali uczestnicy zjedli jubileuszowy tort, a rodziny złożyły życzenia i wręczyły kwiaty najbliższym z okazji Złotych Godów. Uroczystość zakończyła się wspólnymi zdjęciami z włodarzem gminy Rzgów.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót