Studenci ankietują w Rzgowie

29 kwietnia przyjechała do Rzgowa grupa studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem profesor Elżbiety-Grzelak-Kostulskiej i Joanny Wrzosek-Dziemidowicz z Biura Cittaslow w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.
Ich trzydniowa wizyta związana jest z pracą naukową nad międzynarodowym projektem unijnym miast działających w sieci Cittaslow, do której należy Rzgów. W ratuszu gości przywitali: burmistrz Mateusz Kamiński i wiceburmistrz Małgorzata Rózga.

Nasze odwiedziny mają związek z projektem unijnym pod nazwą „Geokompetencje”, a konkretnie z przedmiotem „ Miasta w sieci” - mówi Magdalena Abramczyk, studentka Wydziału Nauk o Ziemi UMK. - Poprzez ankietę opracowaną na zajęciach w uczelni, a przeprowadzaną pośród mieszkańców - poznajemy problemy Rzgowa. Pytamy o jakość życia, o to, czy w mieście jest na przykład satysfakcjonujący obszar zieleni. Pytamy rzgowian o to, co by chcieli zmienić. No i jest naturalnie pytanie o to, czy wiedzą o tym, ze Rzgów należy do sieci miast Cittaslow.

    Wyniki ankiety zostaną opracowane, a następnie wykorzystane w kampanii promocyjnej, która będzie miała charakter ćwiczenia dla studentów. Opracowanie trafi również do rzgowskiego ratusza.

***
   Cittaslow to ruch powstały 19 lat temu we Włoszech, a zarazem organizacja non-profit. Ma na celu przeciwstawienie się globalizacji miast poprzez popieranie różnorodności kulturalnej, ochronę środowiska naturalnego, promocję tradycyjnych lokalnych produktów oraz dążenie do poprawy jakości życia. Pełne członkostwo w Cittaslow dostępne jest tylko dla miast liczących poniżej 50 tys. mieszkańców, które popierają i realizują cele Cittaslow.

Tekst i fot.
Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=