W naszej świątecznej gazecie - Gmina Rzgów

W naszej świątecznej gazecie

zdjęcie

Ukazał się marcowy numer bezpłatnego miesięcznika naszego samorządu „Rzgów Nasza Gmina”. W świątecznym wydaniu z całą stroną krzyżówek możemy przeczytać o nielicznych imprezach, które odbyły się tuż przed wprowadzeniem zaostrzonych ograniczeń epidemicznych. Doszła do skutku muzyczna podróż z udziałem artystów operowych dla uczczenia Dnia Kobiet.

 

Już tylko zdalnie przeżywaliśmy Światowy Dzień Poezji, zorganizowany i nagrany staraniem GOK oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

 

Mimo obostrzeń kontynuowane są gminne inwestycje. Gazeta donosi o wierceniu nowej, znacznie głębszej studni dla mieszkańców Czyżeminka, rozpoczęciu rozbudowy straznicy OSP w Romanowie, zielonej energii dla Szkoły Podstawowej w Kalinie i zainstalowaniu stropów strunowych na murach powstającego przedszkola ze żłobkiem w Tadzinie.

 

Gazeta odnotowała uroczystość dla uczczenia pamięci żołnierzy wyklętych w Konstantynie z udziałem m. in. wojewody Tobiasza Bocheńskiego, jego doradcy Piotra Ciepluchy oraz burmistrza Mateusza Kamińskiego. Zapraszamy do lektury również licznych materiałów związanych ze staraniami władz samorządowych o czyste środowisko naturalne naszych mieszkańców. Warto zapoznać się z artykułem na temat nowych stawek za odbiór śmieci i nowym obowiązku wyposażenia indywidualnych posesji w pojemnik na odpady mieszane od 1 maja 2021 r.

Elektroniczna wersja świątecznej gazety jest już dostępna, a papierowe wydanie będzie rozwożone od środy.

Włodzimierz Kupisz

powrót