W Rzgowie piłka, szachy ze szczudlarzami i żonglerkami - Gmina Rzgów

W Rzgowie piłka, szachy ze szczudlarzami i żonglerkami

zdjęcie
W sobotę, 1 czerwca Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu, Turystyki i Rekreacji, GkdsRPA ze Związkiem Harcerstwa Polskiego zorganizowali na rzgowskim Orliku blok imprez dla uczczenia Dnia Dziecka.
W ziemi zakotwiczyły dmuchańce, na boisku mecze juniorów zgromadziły bardzo liczną i rozentuzjazmowaną publiczność. Krążyli szczudlarze, żonglerki pracowicie trenowały malusińskich następców, a Klub Dwie Wieże zachęcał do gry w szachy stołowe i plenerowe z makrofigurami.  Pogoda dopisywała, a publiczność rozgrzewał występ rzgowskich cherleaderek Power Fun w kostiumach zwracających uwagę każdego.

Grupa motocyklowa APC Moto Pasja z – m. in. z Łasku i Zduńskiej Woli pokazywała motocykle. Grupa specjalizuje się w organizacji ruchu imprez masowych, m. in. widzieliśmy ją podczas wyścigu przebiegającego w 2018 r. przez miejscowości naszej gminy. Największe zainteresowanie wzbudzał motocykl – ambulans ratowników medycznych do niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Do korzystania z atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka zachęcali m. in. burmistrz Mateusz Kamiński i wiceburmistrz Małgorzata Rózga.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
powrót