W Starowej Górze kolejne maseczki - Gmina Rzgów

W Starowej Górze kolejne maseczki

zdjęcie
Do 8 kwietnia wolontariuszki w Starowej Górze uszyły łącznie 2 tysiące maseczek. Strażacy ochotnicy poddali maszeczki ozonowaniu i rozwieźli je do domów mieszkańców - zapakowane w woreczkach,  z instrukcją użycia w środku. Druga tura będzie uszyta według potrzeb, ale już po świętach.

- Teraz chcieliśmy, aby każde gospodarstwo domowe dostało chociaż po dwie maseczki – mówi Janusz Pacześniak, naczelnik OSP w Starowej Górze.  - Maseczki najpierw szyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w swoich domach, u sołtys Anny Wielgosz, a część na remizie. Szycie maseczek to wspólna inicjatywa OSP, Rady Sołeckiej, KGW, Kółka Rolniczego i miejscowych przedsiębiorców. Włączaja się też niezrzeszeni jak Anna Gąsiorek - mama naszego druha. Kiedy dowiedziała się, ile chcemy uszyć maseczek, postanowiła nam pomóc.

W poprzedniej informacji na portalu rzgow.pl  napisaliśmy o pierwszych przedsiębiorcach zaangażowanych w przedsięwzięcie. Teraz należy podziękować kolejnym:  Krystynie Tylczyńskiej za ufundowanie nici do szycia, a panu Arturowi z firmy "SONIA TEXTILE" za przekazanie materiałów, z których panie uszyją kolejną dużą partię maseczek ochronnych.

Przypominajmy, że od 16 kwietnia (czwartek) w całym kraju obowiązuje nakaz noszenia poza domem maseczek lub chust chroniących szczelnie nos i usta.

Włodzimierz Kupisz
Fot. OSP Starowa Góra
powrót