Wczoraj ukradli, dziś siedzą - Gmina Rzgów

Wczoraj ukradli, dziś siedzą

zdjęcie
Rzgowscy dzielnicowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 21 do 23 lat, którzy przyjechali do jednego ze rzgowskich centrów handlowych i ukradli wspólnie ubrania oraz buty o łącznej wartości 1 500 zł. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

7 maja 2020 roku  około godz. 17:00 dzielnicowi na służbie z Komisariatu Policji w Rzgowie przejeżdżali przez parking jednego z centrów handlowych. Zauważyli jak pracownicy ochrony biegną za młodym mężczyzną. Policjanci natychmiast zareagowali i dzięki ich czujności zatrzymali uciekiniera w pobliżu stacji benzynowej. Następnie mundurowi ustalili, iż podejrzewanych było czterech i prawdopodobnie ukradli ze sklepów towar.

Razem z pracownikami ochrony pojechali na jedną ze stacji w Rzgowie, gdzie na parkingu stało zaparkowane renault. W samochodzie na miejscu kierowcy siedział 22-letni mieszkaniec Warszawy oraz jego 23-letni kompan. Podczas przeszukania samochodu - w bagażniku dzielnicowi znaleźli skradzioną odzież i buty różnych marek. Mając informację, że mężczyźni byli w 4-osobowej grupie, policjanci wraz z pracownikami ochrony natychmiast ruszyli w poszukiwaniu kolejnego z mężczyzn. Podczas sprawdzania pobliskiego terenu zauważyli 21-latka wskazanego przez ochroniarzy.

Szajka w komplecie została zatrzymana przez rzgowskich funkcjonariuszy. Jak się okazało, wszyscy są mieszkańcami Warszawy w wieku od 21 do 23 lat. Do Rzgowa przyjechali na gościnne występy. Amatorzy cudzego mienia w przeszłości mieli już konflikty z prawem, usłyszeli już zarzuty kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Koluszkach
powrót