WOŚP: Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste - Gmina Rzgów

WOŚP: Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste

zdjęcie
Finał WOŚP po raz 27. odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Rzgowie dwie duże grupy wolontariuszy będą zbierały pieniądze w okolicach kościoła parafialnego i w najbardziej ruchliwych punktach. Będzie to 30 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza i z byłego gimnazjum pod kierunkiem pedagoga Edyty Waprzko. Grupa uczniowska współpracuje ze Szkołą Podstawową w Tuszynie.
Druga zorganizowana grupa wolontariuszy to harcerze pod kierunkiem Izabelli Pyszki-Walczak z ZHP. Podczas mszy św. o godz. 10 w kosciele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika zaśpiewa Rzgowski Chór "Camerata" z Gminnego Ośrodka Kultury. Dla publiczności zagra również Rzgowska Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury. Jej koncert jest spodziewany po mszy.

Hasło 27. Finału WOŚP brzmi: „Pomaganie dzieciom jest dziecinnie proste”. Orkiestra zagra, aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Włodzimierz Kupisz
Fot. archiwum
powrót