Zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek

zdjęcie
109 „pierwszaków” rozpoczęło 4 września naukę w szkołach w gminie Rzgów. W sumie do gminnych szkół będzie w tym roku uczęszczało 783 wszystkich uczniów.
Najwięcej dzieci – 79, poszło do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej im Jana Długosza w Rzgowie. Inauguracja roku odbyła się w Hali Sportowej GOSTiR. W tej szkole wakacje były przeznaczone na modernizację ogrzewania. Wymieniono tutaj wszystkie podłączenia grzewcze, a 2323 żeliwne żeberka radiatorowych kaloryferów zastąpiono nowoczesnymi grzejnikami panelowymi. Kolejnym etapem ciepłowniczej inwestycji w rzgowskiej szkole będzie budowa kotłowni gazowej. Jej oddanie do użytku już w przyszłym.
W Kalinie edukację szkolną rozpoczęło z nowym rokiem szkolnym 16 uczniów, a uczęszcza do niej w sumie 129 dzieci. W szkole jeszcze kończone jest jej docieplanie, finał tej inwestycji przewidziany jest do końca września, a więc przed nastaniem jesiennej aury. Efektem tych robót będzie cieplejszy budynek szkolny, a także niższe rachunki za jego ogrzewanie.
Guzewska szkoła podstawowa, licząca 129 uczniów przyjęła w swoje progi 14 „pierwszaków”. Będą się oni uczyli w przestronniejszej placówce ponieważ zaadaptowano w niej poddasze na pomieszczenia użytkowe, które będą wykorzystywane na bieżące potrzeby szkolne, co pozwoli rozluźnić inne szkolne „metry kwadratowe”.
W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły rozpoczęto budowę przedszkola, którego budynek w stanie surowym ma być gotowy jeszcze przed końcem bieżącego roku. Po oddaniu tej inwestycji we władanie najmłodszych mieszkańców, będzie to drugie przedszkole w naszej gminie.
powrót