Zbiorniki już gotowe

zdjęcie
Trwają rozpoczęte wiosną prace modernizacyjne największej w Rzgowie stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej. W stacji zainstalowano już dwa potężne zbiorniki na wodę.
Każdy z zainstalowanych zbiorników ma pojemność 400 metrów sześciennych. Dzięki nim będzie można gromadzić zapas wody potrzebnej w czasie gdy zapotrzebowanie na nią będzie zwiększone, na przykład susza lub wieczorne szczyty zużycia. Ciśnienie wody w domowych kranach nie powinno wówczas spadać.
Ponadto, zmodernizowana stacja przy ulicy Górnej będzie zautomatyzowana, co znacznie usprawni jej obsługę, a nowoczesny system oczyszczania wody pozwoli na oczyszczeniu wody w jeszcze wyższym stopniu niż jest to aktualnie.
Teraz odbywają się prace w budynku stacji, które umożliwią realizację części technologicznej. Ze starej stacji uzdatniania wody pozostanie bowiem szkielet głównego budynku oraz studnie głębinowe dostarczające wodę dla rzgowian.
Na modernizację stacji przy ulicy Górnej w budżecie gminy zarezerwowano około 2,5 miliona złotych. Plany zakładają, że inwestycja będzie zakończona we wrześniu.
Warto dodać, że modernizacji stacji uzdatniania wody przy ulicy Górnej to nie jedyna inwestycja gminy w tego typu obiekt. Niedawno bowiem zmodernizowano hydrofornię w Grodzisku, w której również zainstalowano, między innymi zbiorniki na wodę. Są one wprawdzie mniejsze niż te z ulicy Górnej, ale w zupełności odpowiadają potrzebom stacji w Grodzisku i również zapewniają odpowiednio wysokie ciśnienie wody w kranach oraz jej dobrą jakość.

Tekst i foto: B.M.
powrót