Ze Starowej Góry usunięto niewybuch - Gmina Rzgów

Ze Starowej Góry usunięto niewybuch

zdjęcie
W czwartek, 25 marca 2021 roku tuż po godzinie 12:00 policja została zaalarmowana wiadomością o znalezieniu niewybuchu w Starowej Górze. Okazało się, że podczas prac ziemnych prowadzonych przy drodze, pracownicy znaleźli skorodowany przedmiot wyglądający jak pocisk.
Przybyli na miejsce policjanci z Tuszyna potwierdzili, że to przedmiot niebezpieczny, stwarzający realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Mundurowi powiadomili patrol saperski z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim i zabezpieczali znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Specjaliści w tym zakresie określili, iż znaleziony granat moździerzowy pochodził z okresu II wojny światowej.

Policja apeluje!

W przypadku znalezienia niewypału lub niewybuchu należy zachować dystans i natychmiast powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Siła rażenia jest zależna od wielu czynników, więc trudno ją prawidłowo ocenić  W wyniku detonacji takiego przedmiotu może dojść do uszkodzenia ciała a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu. Może także dojść do uszkodzenia pobliskich zabudowań bądź sieci gazowych, energetycznych i innych. Policjanci zabezpieczą znalezisko i powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który zneutralizuje zagrożenie.

Żródło: policja
powrót