Do dnia 31 stycznia każdego roku, każdy posiadacz azbestu ma obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji na swojej posesji wraz z oceną stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.
Szczegóły w załącznikach.
Od lutego znaczna poprawa komunikacji do gminy Rzgów. Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił korektę do nowego planu połączeń wprowadzonego w kwietniu bieżącego roku. Postulaty władz Gminy Rzgów oczekiwane przez mieszkańców zostały uwzględnione.
Najwyższa Izba Kontroli może zbadać czy ekrany akustyczne ustawione na odcinku trasy A1 przebiegającej przez Rzgów spełniają swoją rolę oraz czy badania poziomu dźwięku przy tej trasie były prawidłowo przeprowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.
Przy Szkole Podstawowej im. J. Długosza w Rzgowie rozpoczęto budowę kotłowni gazowej za ponad pół miliona wraz z całą infrastrukturą techniczną.
Jesienią i zimą zmierzch zapada szybko, częściej pada deszcz lub śnieg, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głównie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni. Na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazdy mechaniczne szczególnie narażeni są mieszkańcy terenów wiejskich, gdzie infrastruktura techniczna nie zawsze jest tak rozwinięta jak w miastach. Rolnicy i członkowie ich rodzin często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki i maszyny rolnicze, motocykle i rowery. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza zwykle poruszanie się w ciemności, a dla kierowców pojazdów – nagłe pojawienie się pieszego na poboczu lub skraju jezdni. Nietrudno wówczas o wypadek.
Jednym z najskuteczniejszych sposobów uniknięcia powyższych zagrożeń jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu.
SEMPRE CANTARE z zaproszonymi gośćmi, uczniowskie jasełka, gitarzyści, słodka kawiarenka, kiermasz prześlicznych, ręcznie robionych kart świątecznych i wiele innych….
To wszystko będzie się działo w czasie koncertu charytatywnego, przeznaczonego na pomoc dwóm małym chłopcom cierpiącym na choroby, których nazwy przerażają nawet odważnych dorosłych. Obydwaj mieszkają w naszej gminie, znacie ich, są przecież Waszymi sąsiadami.
Koncert odbędzie się 10 grudnia, o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza przy ulicy Szkolnej w Rzgowie.
Szczegóły na plakacie i w załączniku.
Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Łódzkiego Wschodniego do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego w okresie jesienno-zimowym.
Do 49 ma wzrosnąć liczba kursów autobusowych przejeżdżających w dni powszednie przez Rzgów. Władze Gminy Rzgów prowadzą negocjacje z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi, których efektem ma być złagodzenie skutków zmian wprowadzonych 2 kwietnia 2017 roku przez Miasto Łódź. Zmiany korzystne dla mieszkańców gminy mogą być wprowadzone już w pierwszych miesiącach 2018 roku.
W obecności Włodzimierza Pytki – przedstawiciela Rady Sołeckiej w Romanowie, starosta oraz wicestarosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego: Andrzej Opala i Ewa Gładysz, a także Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa i Zbigniew Snelewski, kierownik Referatu Inwestycji UM w Rzgowie symbolicznie otworzyli 6 grudnia bezpieczniejszą drogę łączącą Romanów z Wolą Rakową w sąsiadującej z nami Gminie Brójce. Orędownikiem budowy tej drogi był także nieobecny wczoraj Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. Inwestycja finansowana wspólnie przez Gminę Rzgów i Starostwo Powiatowe Łódzkie Wschodnie rozpoczęła się w sierpniu.
W tym roku Mikołaj odwiedził Rzgów wyjątkowo wcześnie. Można było go spotkać na hali sportowej już 3 grudnia. Szacowny jegomość nie przybył sam, pomagali mu aktorzy z grupy teatralnej „Maska” działającej przy Szkole Podstawowej w Kalinie im. św. Królowej Jadwigi.
W przeddzień Mikołajek w parku im. Adama Mickiewicza rozbłysła świątecznymi lampkami bożonarodzeniowa choinka.
Wśród rzgowian gromadzących się wokół choinki spacerował Mikołaj, częstował cukierkami i chętnie pozował do zdjęć (ale tylko z grzecznymi dużymi i małymi dziećmi). Było także konfetti z kuponami na ciekawe nagrody-niespodzianki. Ale przede wszystkim była świetna atmosfera, której nie popsuł grudniowy deszcz.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Powiatu Łódzkiego Wschodniego przypomina, że właściciele i zarządcy budynków powinni zadbać o przeprowadzenie kontroli przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) oraz instalacji gazowych przez uprawnione osoby.
Komunikat w tej sprawie znajduje się w załączniku.
Uprzejmie informuję, iż w dniu 14 grudnia 2017 r. odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące konkursu nr RPLD.09.02.02-IP.01-10-002/17 w ramach Poddziałania IX.2.2, ogłoszonego 29 listopada br. przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi oraz Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny.
10 GRUDNIA (niedziela) odbędą się w Rzgowie bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są one adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.
W każdy wtorek, w godzinach 16.00 - 18.00 można wspinać się na ściance w Hali Sportowej GOSTIR w Rzgowie. Zajęcia bezpłatne. Szczegóły na plakacie i w załączniku, a tutaj podstawy techniki wspinania:
https://www.youtube.com/watch?v=HmKHX1CZrNQ