W Łodzi trwa dwudniowy Kongres Biogospodarki. To piąta edycja wydarzenia, które jest uznawane za najważniejsze w Europie w tej tematyce. Gmina Rzgów została uhonorowana na tegorocznym kongresie tytułem Najlepszej Biogminy Województwa Łódzkiego.
Jeszcze tylko do 22 listopada mogą się zgłaszać ostatnie drużyny do startu w Andrzejkowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 5 w Rzgowie. Start imprezy o godzinie 10.00.
Regulamin turnieju oraz karta zgłoszeniowa dostępna są na stronie: http://www.gostir-rzgow.pl/
lub bezpośrednio w hali sportowej.
Przedstawiciel Gminy Rzgów uczestniczył w 16 listopada w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości i otwarciu Biura „Cittaslow International” w Olsztynie. Warto pamiętać, że Rzgów jako jedyna miejscowość w województwie łódzkim od sierpnia jest członkiem stowarzyszenia „miast dobrego życia”.
Na skrzyżowaniu przy Szkole Podstawowej w Kalinie będzie jeszcze bezpieczniej, wymalowano tam bowiem pasy akustyczne. Natomiast w Rzgowie montowane są nowe kamery.
Na trzy dni przed świętem świętej Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej została odprawiona rzgowskim kościele Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rocznicowa msza święta z udziałem chóru „Camerata”. W tym roku chór obchodzi bowiem 14 rocznicę powstania. Z tej okazji chórzyści otrzymał serdeczne życzenia od proboszcza rzgowskiej parafii, księdza kanonika Krzysztofa Florczaka.
Aż 160 prac zostało zgłoszonych na konkurs plastyczny „Jesienny pejzaż”, którego finał odbył się 16 października. Na liście laureatów jest 36 autorów.
Druhowie z OSP w Kalinie będą płacić mniej za ogrzewanie strażnicy dzięki sfinansowaniu przez Gminę Rzgów docieplenia budynki. Mniejsze koszty ogrzewania poniesie także tamtejsza szkoła.
W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczynają się cyklicze treningi judo. Zajęcia będą w piątki, od godziny 17.15. Oczywiście bezpłatne.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi przy współpracy z Burmistrzem Rzgowa zaprasza do skorzystania z bezpłatnego szkolenia na temat zmian sposobu rozliczeń z ZUS od 01 stycznia 2018 roku oraz elektronicznych form komunikacji z ZUS. Termin szkolenia - 24 listopada.
Uroczysta msza święta z towarzyszącym jej koncertem z okazji 14 rocznicy powstania Rzgowskiego Chóru „Camerata” zostanie odprawiona 19 listopada o godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem św. Stanisława B.M. w Rzgowie.
Nazwa „cecyliada” pochodzi od imienia świętej Cecylii będącej patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych, a jej święto przypada 22 listopada, w imieniny Cecylii.
Cztery szczęśliwe pary małżeńskie mieszkające w gminie Rzgów uhonorowano Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W związku z pracami na drodze krajowej realizowanymi przez GDDKiA  16.11.2017 nastąpi zmiana
w organizacji ruchu na remontowanym odcinku DK91 w Starowej Górze.
W środę 15 listopada 2017 r.  o godzinie 19.30 w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzgowie odbędą się zajęcia dla osób, które chcę połączyć ćwiczenia i taniec z dobrą latynoską muzyką.
Cieszmy się wolną Ojczyzną, doceniajmy wolność i dziękujmy Bogu za nią. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność Polski – mówił w czasie uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny ksiądz kanonik Krzysztof Florczak, proboszcz Kościoła Parafialnego pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie. Przypomniał też z jakim nabożeństwem traktował ziemię ojczystą papież Jan Paweł II. Msza święta rozpoczęła uroczystość gminnych obchodów  99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Na podstawie Zarządzenia nr 214/2017 Burmistrza Rzgowa  z dnia 22 września 2017 r. Urząd Miejski w Rzgowie informuje o dniu wolnym od pracy w dniu 17 listopada 2017 r. (piątek), w zamian za dzień świąteczny 11 listopada 2017 r., który przypada w dzień wolny od pracy tj. w sobotę.