Do końca października powinna zakończyć się przebudowa drogi łączącej Romanów w naszej gminie z Wolą Rakową w sąsiadującej z nami Gminie Brójce. Roboty drogowe, które właśnie się rozpoczęły, będą prowadzone na odcinku ponad 2,5 kilometra trasy.
Gmina Rzgów podpisała umowę z firmą wykonawczą na wybudowanie odwodnienia ulicy Tuszyńskiej od rzeki Strugi do ulicy Rzemieślniczej w Rzgowie. Dzięki nowo wybudowanej kanalizacji deszczowej wody roztopowe i deszczowe nie będą zalewały drogi i okolicznych posesji ponieważ zostaną odprowadzone szczelnym systemem do rzeki Strugi.
Zaproszenie na XXVI promocyjno - handlową wystawę rolniczą ROL-SZANSA 2017
Z okazji 550 rocznicy nadania praw miejskich dla Rzgowa odbędzie dwudniowy zlot Hell Race.
Strażak Marcin Bartoszek mieszkający w gminie Rzgów, pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 w Łodzi z osobistym sukcesem brał udział w XVII Mistrzostwa Świata Strażaków i Policjantów w Los Angeles.
Przedszkole w Guzewie, którego budowa rozpoczęła się niespełna dwa tygodnie temu „wychodzi z ziemi”. Po uzbrojeniu fundamentów i ich wylaniu rozpoczęto stawianie murów.
Na niemal 600 gmin miejsko-wiejskich Rzgów zajmuje 24.miejsce w Polsce i 3 w województwie pod względem zamożności gminy w przeliczeniu na mieszkańca.
W dniu 10 sierpnia gościliśmy w Rzgowie, pielgrzymów  II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej: Pabianice – Niepokalanów.
Trwają rozpoczęte wiosną prace modernizacyjne największej w Rzgowie stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej. W stacji zainstalowano już dwa potężne zbiorniki na wodę.
Wzdłuż ulicy Ogrodowej w Rzgowie na odcinku między Polną i Południową budowany jest chodnik. Powstanie niemal 190 metrów wygodnego, szerokiego na dwa metry chodnika.
Jak można zauważyć, od dzisiaj dzięki przychylności Ks. Proboszcza i firmy remontowej, na wieży kościelnej w Rzgowie, zawieszono dwa banery informujące o obchodach Jubileuszu 550  lecia Rzgowa. Jest to widoczna informacja dla mieszkańców i osób, którzy przejeżdżają przez naszą miejscowość o Jubileuszu naszego miasta.
W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, można będzie się ochłodzić w samym sercu miejskiego parku im. Adama Mickiewicza w Rzgowie.
W Guzewie rozpoczęła się budowa przedszkola. Właśnie wykopano fundamenty, trwa ich zbrojenie. Stan surowy ma być gotowy jeszcze jesienią tego roku.
Trwa szósta edycja plebiscytu Terra Flower Power mającego na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe. W tym roku w konkursowe szranki stanął także Rzgów!
Rzgowski Chór „Camerata”  przebywał na wyjeździe szkoleniowo- wypoczynkowym we Władysławowie. Dumnie promowaliśmy Gminę Rzgów w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP wypełnionym wiernymi i słuchaczami. Kibicowali nam również przypadkowo spotkani niektórzy mieszkańcy Rzgowa odpoczywający nad morzem ! Jak  miło spotkać ziomków na krańcu Polski!