Od 1 października (niedziela) zacznie obowiązywać tzw. sieć szpitali opracowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i to w nich będzie zorganizowana nocna i świąteczna pomoc lekarska, a nie jak dotychczas – w poradniach.
Już 30 września w hali sportowej GOSTiR w Rzgowie odbędzie się amatorski turniej piłki siatkowej kobiet. Termin zgłaszania drużyn upływa już 25 września.
Pięć tygodni przed terminem oddano do użytku mieszkańców nowe przystanki autobusowe i chodniki w Prawdzie.

Maraton Zumby czyli „wielkie spalanie kalorii”, to impreza która cieszy się szczególnie dużym powodzeniem u kobiet. Ponad dwie godziny zabawy przy muzyce wymagało od naszych uczestników żelaznej kondycji, jednak uczestniczące w niej panie udowodniły że są w znakomitej formie.
Z okazji jubileuszu 110-lecia działalności Orkiestry Dętej w Rzgowie Marszałek Województwa Łódzkiego uhonorował ją specjalną nagrodą. Wręczenie odbyło się 20 września w Filharmonii Łódzkiej w obecności Magdaleny Gawin, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalnego 2017/2018 w województwie łódzkim.
Drogie Przedszkolaki,
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzę Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień w przedszkolu był fantastyczną przygodą, która niesie wiele pozytywnych doświadczeń.
Życzę, aby spełniały się Wasze dziecięce marzenia.

Mateusz Kamiński
Burmistrz Rzgowa
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przypadającego na 20 września rzgowskich przedszkolaków odwiedziła delegacja z Urzędu Miejskiego w Rzgowie.
W szybkim tempie posuwają się prace remontowe na kościele rzgowskiej parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Na końcowy efekt tegorocznych zabiegów, będących pierwszym etapem remontu świątyni trzeba będzie poczekać do końca października. Jego przeprowadzenie jest możliwe dzięki finansowemu wsparciu rzgowskiego samorządu, Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W Gminie Rzgów jest 980 nieruchomości, w których na dachach lub w składowanych odpadach znajduje się azbest. Do tej pory właściciele takich nieruchomości musieli sami indywidualnie starać się o dofinansowanie do usuwania azbestu. Od nowego roku może to się zmienić, bowiem w Rzgowie opracowano Program Usuwania Azbestu.
Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 20 września o godzinie 18.00
Do końca października mają powstać w Prawdzie nowe przystanki autobusowe oraz zostaną wybudowane chodniki. Inwestycja właśnie się rozpoczęła.
Od 1 października możemy głosować na zadania Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Jest już lista pozytywnie zweryfikowanych zadań. W szczególny sposób interesujące są dla nas dwa z nich: nr 300 i 303 w subregionie południowym.
Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie nowej nawierzchni pętli autobusowej w Czyżeminku i chodnika.
Rusza XVIII EDYCJA TURNIEJU „Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku.

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki.
Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają profesjonalną koszulkę piłkarską.
Już na etapie gminnym i powiatowym dziecko i szkoła otrzymają specjalne dyplomy, a na kolejnych etapach Turnieju na dzieci i trenerów czeka wiele nagród i niespodzianek.

Szczegóły poniżej
Orkiestra Dęta ze Rzgowa została uhonorowana nagrodą przyznaną przez
Marszałka Województwa Łódzkiego.