Koło Rękodzieła Artystycznego „Zasupłane” przygotowało niezwykle interesującą wystawę ozdób wielkanocnych. Przed Wielkanocą może ona być doskonałą inspiracją do własnoręcznego zdobienia pisanek, a artystki chętnie podpowiedzą i udzielą fachowych rad.
W Urzędzie Miejskim w Rzgowie jest możliwość bezpłatnej konsultacji wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od roku 2018  wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie i Biblioteka Publiczna zorganizowały 21 marca Wieczór Poezji pt. „Lato”.
Tradycyjnie jak co roku wraz ze Szkołą Podstawową w Rzgowie 21 marca o godzinie 9:00 pożegnaliśmy zimę. „Marzanno, Marzanno już nie chcemy ciebie, niech świeci nam słonko na wiosennym niebie.”
Na Cmentarzu Parafialnym Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie rozpoczęły się prace mające na celu identyfikację szczątków pochowanych w Grobie Nieznanego Żołnierza.
Pięknie i smacznie przygotowane stoły były ozdobą wielkanocnego spotkania w Centrum Handlowym „PTAK”. Tę kulinarną atrakcję składającą się z lokalnych potraw świątecznych przez pięć dni przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzgowie.
Urząd Miejski w Rzgowie informuje, że z uwagi na przynależność Rzgowa do Europejskiego Stowarzyszenia Wspólnot Przemysłu Tekstylnego ACTE, uzyskaliśmy informację o możliwości uczestniczenia w konkursie REBELPIN Fashion Awards by ACTE, który ma się odbyć w dniach 3-7 lipiec 2018 r. w ramach Berlin Fashion Week.
Właściciele 80 posesji w gminie Rzgów zgłosili do Urzędu Miejskiego wnioski o dotacje na usunięcie azbestu z ich terenu. Do niedawna właściciele takich nieruchomości musieli sami indywidualnie starać się o dofinansowanie na usuwanie tego rakotwórczego materiału. Po opracowaniu w Urzędzie Miejskim w Rzgowie Program Usuwania Azbestu, Gmina systemowo pomoże w uzyskaniu dotacji na ten cel. W najbliższym czasie Gmina złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o dotacje na usuwanie azbestu.
Koszt usunięcia azbestu znajdującego się na naszym terenie to ok.2,7 mln zł. Dofinansowania pierwszej kolejności otrzymają mieszkańcy, którzy mają go luzem i jest on traktowany jako odpad oraz ci którzy posiadają ten materiał w bardzo złym stanie technicznym.
OSTRZEŻENIE IMGW Biura Prognoz Meteorologicznych:
Zjawisko: Opady śniegu, zawieje/zamiecie śnieżne.
Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rzgowie rozpoczną 21 marca pożegnanie zimy. O godzinie 9:00 dzieci pod opieką wychowawców oraz pracowników GOSTiR wyruszą na  poszukiwanie pierwszych oznak nadchodzącej wiosny.
W ubiegłym roku poszukiwania zakończono sukcesem, a jak będzie w tym roku?
Już niebawem rozpocznie się budowa nowego Domu Kultury w Rzgowie. Ekipy wykonawcy właśnie rozpoczęły przygotowanie placu budowy – przywieziono kontenery, które będą wykorzystywane przez budowlańców, wyznaczono ogrodzenie placu budowy. Nowy dom kultury w Rzgowie może być gotowy już na jesień przyszłego roku.
Anna Wydra, sołtys z sołectwa Guzew-Babichy reprezentowała sołtysów z Gminy Rzgów na uroczystościach z okazji Wojewódzkiego Dnia Sołtysa, które odbyły się 11 marca w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Z okazji Dnia Kobiet odbył się w Hali Sportowej GOSTiR niezwykle uroczy koncert „Światowe przeboje we dwoje”, duetu Anny i Romualda Spychalskich, ale okolicznościowe serdeczności trafiły się także mężczyznom.
Kto może otrzymać dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w jakiej wysokości oraz na jakie cele - na te pytania bezpłatnie odpowiedzą doradcy energetyczni WFOŚiGW po telefonicznym lub meilowym skontaktowaniu się z nimi.
Pierwszą okazją do zadawania pytań były konsultacje z doradcami, które z inicjatywy  Urzędu Miejskiego w Rzgowie zorganizowano 5 marca. Nawiązywało ono do działań wynikających z przygotowanego przez Urząd Miejski w Rzgowie „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Rzgów”.