19 stycznia (piątek) odbędą się w Rzgowie bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Są one adresowane do kobiet między 50 a 69 rokiem życia.
Na doroczny, już VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w rzgowskiej parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przyjedzie w tym roku aż osiem chórów.
Tradycją już stało się, że w pierwszą niedzielę po Nowym Roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Starowej Górze szykują spotkanie opłatkowe, zapraszają gości:  Burmistrza Mateusza Kamińskiego, księdza proboszcza z parafii św. Wojciecha w Łodzi, chór „Camerata”.
Dzielenie się opłatkiem, noworoczne życzenia powodują iż wszyscy stają się jeszcze milsi i życzliwsi dla siebie.
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gminy Rzgów  zebrali w czasie tegorocznego 26. Finału aż  55.861.47 zł. W całej Polsce deklarowana kwota zbiórki pieniędzy w 26. Finale Wierkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była również rekodrowa, jeszcze większa niż rok temu i na 15 stycznia wynosi aż 81 423 542 zł!
Wielkie spalanie kalorii w Hali Sportowej GOSTiR. Start: 17 stycznia (środa) o godzinie 18.00
Maraton aerobowy w hali przy ulicy Szkolnej 5 to ponad dwie godziny wspólnej zabawy i rozmaitych ćwiczeń z trzema instruktorami, a dodatkowo dla uczestników porady dietetyka. Wszystko – bezpłatnie!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała już po raz 26. Celem tegorocznego Finału, który odbędzie się 14 stycznia jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Dzieci z grupy teatralnej „Maska” działającej przy Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie mogą jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty.
Zespół muzyczny „Potok” z gminy Moszczenica był wykonawcą pięknych kolęd w góralskiej aranżacji, których wierni mogli wysłuchać w czasie mszy świętych i przed nimi odprawianych w kościele pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie z okazji święta Trzech Króli. Tego dnia równie piękne koncerty kolęd dali „Rzgowianie” i „Sempre Cantare”.
Szanowni Państwo,

Trwa nabór wniosków do konkursu na programy profilaktyczne przeciwdziałające cukrzycy w województwie łódzkim.
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć drugi etap prac na ulicy Tuszyńskiej i będzie on kontynuacją robót, które w ostatnim kwartale ubiegłego zakończyła Gmina Rzgów. Polegały one na odwodnieniu tej ulicy od rzeki Strugi do ulicy Rzemieślniczej w Rzgowie. Dzięki nowej i prawidłowo wybudowanej kanalizacji deszczowej wody roztopowe i deszczowe nie będą zalewały drogi i okolicznych posesji ponieważ zostaną one odprowadzone szczelnym systemem do rzeki Strugi. Drugi etap to roboty typowo drogowe.
Z inicjatywy Mateusza Kamińskiego, Burmistrza Rzgowa odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie wójtów gmin sąsiadujących w gminą Rzgów. Tematem były przedsięwzięcia, które mogłyby być realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
W dniu 10 stycznia o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej przy ul. Centralnej 100a w Starowej Górze odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Grupowego Programu Dofinansowań na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii w zakresie obniżenia kosztów w trzech mediach (energia, CO, CWU).
W 2018 r. w powiecie łódzkim wschodnim funkcjonować będą trzy mobilne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkty zostały zlokalizowane w taki sposób, aby umożliwić wygodny dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej wszystkim mieszkańcom powiatu łódzkiego wschodniego. Osoby korzystające z pomocy mogą udać się do dowolnego mobilnego punktu i nie są zobowiązane do zachowania zasad rejonizacji.
Urząd Miejski w Rzgowie rozpoczął akcję przekazywania mieszkańcom płóciennych ekologicznych toreb z logo Gminy Rzgów na zakupy. W zamyśle burmistrza Mateusza Kamińskiego celem akcji jest promocja proekologicznych zachowań, ale też dbałość o zasobność mieszkańców gminy, którą może nieco nadwyrężać wprowadzona w Polsce ustawa o opłatach za opakowania.
Z okazji święta Trzech Króli msze święte w kościele pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie o godzinie 10.00 i 11.30 będą ozdobione kolędami w góralskiej aranżacji zespołu muzycznego „POTOK”.
Również przed mszami będzie można posłuchać kolęd i wspólnie z zespołem je pośpiewać.
Tego samego dnia o godzinie 18.45 również w rzgowskim kościele parafialnym będzie można wysłuchać kolęd w wykonaniu ZPiT „Rzgowianie” i „Sempre Cantare”.