W piątek, 17 sierpnia burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński podpisał z jednostkami OSP umowy o przekazaniu wyposażenia. Wartość sprzętu ostatecznie zakupionego to: 99 621 złotych,  z czego 99 % to dotacja ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, a tylko jeden procent to wkład własny gminy Rzgów.
Gmina Rzgów objęła patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. III "Etap Niepodległości po Ziemi Rzgowskiej” zostanie rozegrany w sobotę 18 sierpnia  o godz. 14. Przewidywany przyjazd na metę: godz. 16-16.15
Jak poinformowała Aneta Łopyta, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie, do 16 sierpnia w sumie wpłynęło 638 wniosków o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry Start" 300+. Chodzi o dofinansowanie zakupu wyprawek szkolnych z budżetu państwa. Od 1 sierpnia wnioski składa się nie tylko drogą elektroniczną, ale również osobiście.
Kordian Skalski ze Rzgowa od 4 lat jest kustoszem własnego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej, na którą składa się m. in. 200 egzemplarzy broni palnej od austro-węgierskiego karabinu Werndla wzór 1867 r. po eksponaty z końca II wojny światowej. Muzealia wypełniają piwnicę: dwa pomieszczenia o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych. Kolekcja dusi się jednak na tej maleńkiej przestrzeni. Istnieją warunki, żeby ekspozycję podwoić, ale barierą są koszty i niedobór czasu, bo przecież właściciel pracuje, jest prawnikiem.
Marzena Jach z Kalinka została starościną Dożynek Gminnych' 2018 w gminie Rzgów. Odwiedziliśmy ją w jej gospodarstwie rolno-hodowlanym. Marzena Jach pochodzi z pobliskich Brójec. Do Kalinka przeprowadziła się w 1997 r. Wyszła bowiem za tutejszego kawalera Adama. Mają czworo dzieci: licząc od najstarszego Przemka (20 lat), Agnieszkę, Pawła i najmłodszego Marcina (7 lat), który w tym roku pójdzie do szkoły.
Inspektorzy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie dokonali odbioru technicznego boiska wielofunkcyjnego w Kalinie.  W odbiorze wziął udział Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie. To z jego inicjatywy powstało boisko. Od początku kadencji budowa była jego oczkiem w głowie.
Umowa dotycząca kontynuacji budowy świetlicy wiejskiej w Starej Gadce - została podpisana 1 sierpnia z Przedsiębiorstwem Budowlanym z Sieradza. Wartość umowy to 299 tysięcy złotych brutto. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty. Zwycięski oferent zapewni 100 miesięcy gwarancji.
Co najmniej 65 tysięcy złotych trzeba było wysupłać z budżetu Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie na malowanie, cyklinowanie, na połączenie radiowęzłów podstawówki i dawnego gimnazjum, a także na nową sieć internetową, zgodną z RODO. W poprzednich latach zakres przygotowań do nowego roku szkolnego był znacznie mniejszy.
Już ponad sto kompletów listewek reklamowych naszej gminy trafiło do interesantów, którzy odbierali tablice rejestracyjne w Wydziale Komunikacji starostwa łódzkiego wschodniego w rzgowskim ratuszu. Listewki są dobrze widoczne po zamontowaniu nowej tablicy. Do tej pory na listewkach reklamowały się zazwyczaj salony samochodowe.
Gmina Rzgów przygotowuje bogaty program Dni Rzgowa. W sobotę, 25 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Henryka Śmiechowicza  na scenie pojawią się m. in. o godz. 17 Cezary Pazura, a o godz. 21.30 Sławomir.
Na wniosek mieszkańców Prawdy złożonych w Urzędzie Miejskim w Rzgowie,  łódzka firma wyremontowała 180-metrowy odcinek ulicy na wysokości posesji od 46 do 56a. Z budżetu gminy wyasygnowano na ten cel  ponad 35,5 tysiąca złotych.
W ubiegłym roku zakończono inwestycję na drodze powiatowej 2941E w miejscowości Konstantyna, polegającą na ułożeniu asfaltu. Konstantyna zyskała również chodnik, łączący ją z miejscowością Starowa Góra.
Gmina Rzgów objęła patronat nad III etapem 25. Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. III "Etap Niepodległości po Ziemi Rzgowskiej” zostanie rozegrany w sobotę 18 sierpnia  o godz. 14. Przewidywany przyjazd na metę: godz. 16-16.15
Ten fragment największej inwestycji kanalizacyjnej dekady w gminie Rzgów budził przez parę miesięcy emocje mieszkańców, zwłaszcza w Starowej Górze. Widzieli bowiem nagromadzony sprzęt, a na budowie niewiele się działo.