Rocznica śmierci Burmistrza

27 marca mija rocznica śmierci Konrada Kobusa, Burmistrza Rzgowa. Konrad Kobus (49 lat) zmarł w szpitalu po krótkiej i ciężkiej chorobie 27 marca 2016 r. Rok temu flagi gminne opuszczono do połowy masztów, a te wywieszone na budynkach przybrano kirem. Na znak żałoby o północy z niedzieli na poniedziałek wielkanocny zawyły syreny strażackie w gminie Rzgów.
Konrad Kobus urodził się  9 października 1967 r. w Rawie Mazowieckiej. Funkcję burmistrza pełnił od 9 grudnia 2014 r. W II turze wyborów samorządowych zdobył 1523 głosy.
W programie wyborczym akcentował, że kadencję zamierza poświęcić podniesieniu standardów życia mieszkańców: pragnął rozbudowy i podwojenia przepustowości oczyszczalni ścieków, budowy kanalizacji w Starowej Górze i Starej Gadce,  poprawy jakości dróg i budowy nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury.

Legitymował się wyższym wykształceniem uniwersyteckim: na wydziale ekonomiczno – socjologicznym UŁ ukończył stosunki przemysłowe, zarządzanie zasobami ludzkimi. Na studiach podyplomowych w Politechnice Łódzkiej poznał zagadnienia ergonomii bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochronę środowiska.

   Od 1 marca 2005 r. do 30 września 2007 r. pracował w Urzędzie Miejskim w Rzgowie na stanowisku inspektora w Referacie Gospodarki Komunalnej w Rzgowie. Poznał wtedy procedury samorządowe i problemy mieszkańców.  Najdłużej, bo od  1 października 2007 r. pracował jako dyrektor Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rzgowie.
   Z problemami  samorządowymi zapoznał się również w latach 2006-2010 jako radny Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

W polityce związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od 2008 r. pełnił funkcję prezesa Zarządu Powiatowego PSL powiatu łódzkiego wschodniego. W ostatnich latach życia był skarbnikiem Zarządu Wojewódzkiego  PSL w Łódzkiem.
   W 2011 r. kandydował do Senatu RP. 19 lutego 2015 r. w okresie sprawowania funkcji burmistrza Rzgowa pełnił rolę gospodarza swej Małej Ojczyzny – gminy Rzgów podczas wizyty delegacji rządowej na czele z Januszem Piechocińskim, prezesem PSL, wicepremierem, ministrem gospodarki .

   Był człowiekiem skromnym. Oddzielał pracę w samorządzie od życia rodzinnego. Wyjątkowo, w wywiadzie dla gazety Rzgów Nasza Gmina zdradził parę szczegółów z życia prywatnego.  W młodości uprawiał różne sporty: zapasy, podnoszenie ciężarów, koszykówkę. Odnosił sukcesy sportowe. W czasach, kiedy było to popularne, nosił długie włosy. Lubił filmy historyczne, geograficzne, przyrodnicze i sensacyjne. Miał ulubione filmy fabularne:  „Lalkę”, Samych swoich”, ”Chłopów”. W zależności od nastroju słuchał szantów, reggae, rocka, jazzu, muzyki poważnej i muzyki z lat 70.


Fot. i tekst. (włok)
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=